Poengoversikt for Klassequizen i Nordland 2020

Hvor mange poeng fikk naboskolen? Og når kan vi høre oss selv på radio? Svarene får du her!

Klassequizen
Foto: NRK

Her er en oversikt over resultatet til de 34 skolene som er med i Klassequizen 2020 i Nordland.

Du finner også informasjon om hvilken dag innslaget blir sendt i våre radiosendinger på NRK P1. Det sendes like etter klokken 08.30 på morgenen.

I ettermiddagssendingen blir vi litt bedre kjent med laget eller stedet vi besøker den dagen.

Poengoversikt Klassequizen i Nordland

Skole

Kommune

Poeng

Sendedato

Røkland skole

Saltdal

7

onsdag 8. januar

Rognan ungdomsskole

Saltdal

8

torsdag 9. januar

Ankenes skole

Narvik

6

fredag 10. januar

Kippermoen ungdomsskole

Vefsn

5

onsdag 15. januar

Grane barne- og ungdomsskole

Grane

5

torsdag 16. januar

Hattfjelldal oppvekstsenter

Hattfjelldal

4

fredag 17. januar

Salhus skole

Brønnøy

7

tirsdag 21. januar

Laupstad skole/Strønstad skole

Vågan/Hadsel

10

onsdag 22. januar

Svolvær skole

Vågan

7

torsdag 23. januar

Lødingen skole

Lødingen

11

fredag 24. januar

Alstad ungdomsskole

Bodø

7

tirsdag 28. januar

Dønna barne- og ungdomsskole

Dønna

10

onsdag 29. januar

Herøy skole

Herøy

6

torsdag 30. januar

Sandnessjøen ungdomsskole

Alstahaug

8

fredag 31. januar

Leirfjord barne- og ungdomsskole

Leirfjord

7

tirsdag 4. februar

Oppeid skole

Hamarøy

11

onsdag 5. februar

Vestmyra skole

Fauske

5

torsdag 6. februar

Røsvik skole

Sørfold

8

fredag 7. februar

Ørnes skole

Meløy

6

tirsdag 11. februar

Enga skole

Meløy

4

onsdag 12. februar

Stokmarknes skole

Hadsel

11

torsdag 13. februar

Holmstad ungdomsskole

Sortland

3

fredag 14. februar

Bø ungdomsskole

8

tirsdag 18. februar

Risøyhamn skole

Andøy

6

onsdag 19. februar

Myre skole

Øksnes

8

torsdag 20. februar

Bøstad skole

Vestvågøy

fredag 21. februar

Leknes skole

Vestvågøy

tirsdag 25. februar

Ballstad skole

Vestvågøy

onsdag 26. februar

Sørvågen skole

Moskenes

torsdag 27. februar

Trones skole

Beiarn

fredag 28. februar

Hunstad ungdomsskole

Bodø

mandag 2. mars

Utskarpen skole

Rana

tirsdag 3. mars

Lovund skole

Lurøy

onsdag 4. mars

Korgen sentralskole

Hemnes

torsdag 5. mars

Listen oppdateres fortløpende og vi gjør oppmerksom på at sendedatoene kan bli endret.