NRK Meny
Normal

Opptatt av trening og sportsnyheter

Aktive deltagere fra Ulstein ungdomsskule skal prøve seg i Klassequizen i dag.

Ulstein ungdomsskule

Håkon Grimstad Thormodsæter, Erik Krogseth Heimdal, Robin Mork Kleppe, Frida Jonberg og Silje Håheim skal representere Ulstein ungdomsskule i Klassequizen.

Foto: Ulstein ungdomsskule

Kun fire lag gjenstår når det i dag er Ulstein ungdomsskule sin tur i Klassequizen.

Håkon Grimstad Thormodsæter, Erik Krogseth Heimdal, Robin Mork Kleppe, Frida Jonberg og Silje Håheim skal representere skolen i NRKs kunnskapskonkurranse Klassequizen.

– Klarer seg ikke uten trening

Deltagerne fra Ulstein er alle veldig aktive.

Frida liker å spille håndball.

– Jeg klarer meg ikke uten trening i hverdagen, sier hun.

Håkon og Erik liker å spille fotball og er mest opptatt av nyheter om sport, mens Robin holder på med fitness.

Opptatt av været

Deltagerne fra Ulstein er ikke bare opptatt av å holde seg i aktivitet.

– Det største problemet her i nærmiljøet er et været er dårlig, sier deltagerne.

Men de er også fornøyde med flere ting.

– Alle kjenner hverandre. Det er rolig, og vi har gode fasiliteter for mange ting for eksempel fotball, sier Håkon.

– Og vi har en fin skole, sier Erik.

Vil ha spørsmål om sport og historie

To lag har tatt 11 poeng og ligger best an i årets Klassequiz. Dersom deltagerne fra Ulstein skal gjøre det like bra, eller bedre og ta full pott, bør de få kategorier de har god kontroll på.

Frida vil helst ha spørsmål om geografi, historie og engelsk. Erik håper de får spørsmål om sport og historie, men frykter naturfagsspørsmål.

Robil vil ha spørsmål om mytologi og astronomi, men vi ikke ha spørsmål om navn og årstall.

Robin er mest opptatt av sportsnyheter.

Hvilke spørsmål deltagerne får, og hvor mange poeng de klarer å ta, kan du høre i ettermiddagssendingen til NRK Møre og Romsdal på P1.

Terminliste for Klassequizen i Møre og Romsdal 2016

Dato

Skole

Sendetidspunkt

Poeng

06.januar

Valderøy ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

10

07.januar

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

10

11.januar

Hareid ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

7

12.januar

Sæbø skule

Ettermiddagssendingen

9

13.januar

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

14.januar

Bergmo ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

9

18.januar

Vatne ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

5

19.januar

Brattvåg ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

20.januar

Gossen barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

8

21.januar

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

10

25.januar

Åfarnes skole

Ettermiddagssendingen

8

26.januar

Vågsetra barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

27.januar

Eidsvåg skole

Ettermiddagssendingen

11

28.januar

Eresfjord barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

1.februar

Nordlandet ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

2.februar

Smøla ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

10

3.februar

Frei ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

4.februar

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

8.februar

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

9.februar

Myklebust ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

10.februar

Møre ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

11.februar

Stordal skule

Ettermiddagssendingen

10

15.februar

Skodje ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

16.februar

Helland skule

Ettermiddagssendingen

11

17.februar

Stokksund skule

Ettermiddagssendingen

7

18.februar

Ytre Herøy ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

29.februar

Straumsnes skole

Ettermiddagssendingen

10

1.mars

Halsa barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

9

2.mars

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

3.mars

Rindal skole

Ettermiddagssendingen

10

7.mars

Ulstein ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

8.mars

Gursken barne- og ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

9.mars

Valldal skule

Ettermiddagssendingen

9

10.mars

Eidsdal skule

Ettermiddagssendingen

8