NRK Meny
Normal

Likt etter to runder Klassequiz

Sykkylven ungdomsskule var torsdag andre lag ut i Klassequizen i Møre og Romsdal. Deltagerne der leverte solid innsats.

Thea Lønseth, Odd Are Aure, Andrea Kienzerle og Hedda Kurseth.

Thea Lønvik, Odd-Are Aure, Andrea Kienzerle og Hedda Kurseth er deltagerne fra Sykkylven i årets Klassequiz.

Foto: Sykkylven ungdomsskule

Thea Alver Lønvik, Hedda Kurseth og Odd-Are Aure er deltagerne Sykkylven ungdomsskole stiller med i årets quiz.

– Håper på religion

Før konkurransen håpte Thea på spørsmål om religion, mens hun gjerne ville styre unna dyrespørsmål.

Lagkameratene Hedda og Odd-Are ville helst ha spørsmål om politikk og samfunn.

Drømmer om å bli fysiker

Sykkylven ungdomsskule i Klassequizen 2016

Deltagerne, og reservene Andrea Kienzerle og Espen Kalvatn, ble alle intervjuet av lokalavisen Sykkylvsbladet før de deltok i konkurransen.

Foto: Sara Lovise Roaldseth / NRK

Flere av deltagerne på laget synes Marie Curie er den smarteste personen som har levd. Men selv om Hedda synes Marie Curie er smart, vil hun ikke gjøre fysikken og kjemien til noen levevei.

– Jeg vil helst studere juss, sier Hedda.

Når hun ikker er på skolen henger Thea med venner. I hverdagen klarer hun seg ikke uten en god latter.

Odd-Are sjekker gjerne sportsnyheter på fritiden.

– Jeg kunne godt tenke meg å bli fotballspiller og er mest opptatt av sportsnyheter og innenriksstoff i nyhetsbildet, sier han.

Han liker godt å bo i Sykkylven.

– Det er mange personer som bor her og mange fritidsaktiviteter å være med på.

Følg med mandag til torsdag

Da konkurransen startet var det en alvorstunget gjeng som måtte bryne seg på mange vanskelige spørsmål. Men elevene fra Sykkylven gjorde det skarpt i konkurransen og sanket ti poeng – samme poengsum som Valderøy ungdomsskule fikk dagen før.

Her kan du høre hvilke spørsmål elevene fra Sykkylven fikk.

Disse skolene deltar i årets klassequiz:

Terminliste for Klassequizen i Møre og Romsdal 2016

Dato

Skole

Sendetidspunkt

Poeng

06.januar

Valderøy ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

10

07.januar

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

10

11.januar

Hareid ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

7

12.januar

Sæbø skule

Ettermiddagssendingen

9

13.januar

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

14.januar

Bergmo ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

9

18.januar

Vatne ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

5

19.januar

Brattvåg ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

20.januar

Gossen barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

8

21.januar

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

10

25.januar

Åfarnes skole

Ettermiddagssendingen

8

26.januar

Vågsetra barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

27.januar

Eidsvåg skole

Ettermiddagssendingen

11

28.januar

Eresfjord barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

1.februar

Nordlandet ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

2.februar

Smøla ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

10

3.februar

Frei ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

4.februar

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

8.februar

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

9.februar

Myklebust ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

10.februar

Møre ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

11.februar

Stordal skule

Ettermiddagssendingen

10

15.februar

Skodje ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

16.februar

Helland skule

Ettermiddagssendingen

11

17.februar

Stokksund skule

Ettermiddagssendingen

7

18.februar

Ytre Herøy ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

29.februar

Straumsnes skole

Ettermiddagssendingen

10

1.mars

Halsa barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

9

2.mars

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

3.mars

Rindal skole

Ettermiddagssendingen

10

7.mars

Ulstein ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

8.mars

Gursken barne- og ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

9.mars

Valldal skule

Ettermiddagssendingen

9

10.mars

Eidsdal skule

Ettermiddagssendingen

8