NRK Meny
Normal

– Vil ikke ha tema vi ikke greier å svare på

Klar beskjed fra deltagerne fra Sykkylven ungdomsskole: De vil ikke ha spørsmål de ikke klarer å svare på.

Sykkylven ungdomsskole

Sigve Lødemel, Reidar tienden Rasmussen, Trond-Fredrik Hagemann Hoddevik og Ingrid Oksavik Tandstad representerer Sykkylven ungdomsskole i Klassequizen.

Foto: Sykkylven ungdomsskole

Skal vi tror deltagerne fra Sykkylven ungdomsskole vil de være ille ute om de får lokale spørsmål, spørsmål om tall og statistikker og spørsmål om Melodi Grand Prix.

Deltagerne håper derimot at de får svare på en kombinasjon av geografi og historie, og kan også klare seg godt på spørsmål om de siste stortingsvalgene.

Varierte interesser

Laget fra Sykkylven består av Reidar Tenden Rasmussen, Trond-Fredrik Hagemann Hoddevik, Sigve Lødemel i tillegg til reserve Ingrid Oksavik Tandstad.

Deltagerne setter pris på å være sammen med venner, spille fotball, spille dataspill og turne.

– Jeg liker også å være sammen med hunder min, sier Tandstad.

I tillegg holder deltagerne seg oppdaterte på nyheter.

– Jeg bruker en god time på å lese nyhetsartikler på tv2.no og nrk.no i tillegg til å se på nett-tv på nrk.no, sier Hoddevik.

– Tante Erna er smart

På spørsmål om hvem deltagerne synes er de smarteste personene de vet om, synes flere av deltagerne at det er personer i nær familie.

– Eneste jeg tenker er enten pappa, tante Erna eller kanskje lærerne mine som er ganske «allroundere» på alt, sier Hoddevik.

Laget fra Sykkylven gleder seg til å komme i gang.

– Jeg elsker quiz-konkurranser, sier Hoddevik.

Hvordan laget fra Sykkylven gjør det kan du høre i ettermiddagssendingen til NRK Møre og Romsdal.

Terminliste Klassequizen

DAG/DATO

SKOLE

KOMMUNE

SENDING

POENG

Mandag 06.01

Møre ungdomsskole

Ålesund

Morgen

10

Mandag 06.01

Hareid ungdomsskule

Hareid

Ettermiddag

8

Onsdag 08.01.

Myklebust ungdomsskule

Vanylven

Morgen

8

Onsdag 08.01.

Åheim ungdomsskule

Vanylven

Ettermiddag

9

Mandag 13.01.

Bekkevoll ungdomsskole

Molde

Morgen

10

Mandag 13.01.

Gossen barne- og ungdomsskole

Aukra

Ettermiddag

10

Onsdag 15.01.

Nordlandet skole

Kristiansund

Morgen

 8

Onsdag 15.01.

Smøla ungdomsskole

Smøla

Ettermiddag

 10

Mandag 20.01

Stordal skule

Stordal

Morgen

 9

Mandag 20.01

Eidsdal skule

Norddal

Ettermiddag

 9

Onsdag 22.01

Batnfjord skule

Gjemnes

Morgen

 10

Onsdag 22.01

Åfarnes skule

Rauma

Ettermiddag

 11

Mandag 27.01

Vatne ungdomsskole

Haram

Morgen

 8

Mandag 27.01

Haramsøy skole

Haram

Ettermiddag

 9

Onsdag 29.01

Tingvoll ungdomsskole

Tingvoll

Morgen

 7

Onsdag 29.01

Halsa barne- og ungdomsskole

Halsa

Ettermiddag

 11

Mandag 03.02

Skodje ungdomsskule

Skodje

Morgen

 9

Mandag 03.02

Sykkylven ungdomsskule

Sykkylven

Ettermiddag

 10

Onsdag 05.02

Bergmo ungdomsskole

Molde

Morgen

 9

Onsdag 05.02

Vågsetra barne-og ungdomsskole

Molde

Ettermiddag

 9

Mandag 10.02.

Stokksund skule

Herøy

Morgen

 7

Mandag 10.02

Gursken oppvekstsenter

Sande

Ettermiddag

 9

Onsdag 12.02

Eidsvåg barne- og ungdomsskole

Nesset

Morgen

 7

Onsdag 12.02

Eresfjord barne- og ungdomsskole

Nesset

Ettermiddag

 5