NRK Meny
Normal

Geografi er drømmekategorien

Nye deltagere er klare for å bryne seg på de varierte kategoriene i klassequizen.

Sør-Tustna skole i Klassequizen 2015

Niklas Strobel, Solveig Birkelund, Ingeborg Fossland og Benjamin Naustvoll har forberedt seg grundig før Klassequizen.

Foto: Sør-Tustna skole

Halvparten av deltagerskolene har fått prøve seg når det onsdag ettermiddag er Sør-Tustna skole sin tur i kunnskapskonkurransen Klassequizen.

Så langt er det Smøla som ligger best an til å nå en finale med 11 poeng.

For å tangere disse poengsummene stiller Sør-Tustna med Benjamin Naustvoll, Niklas Strobel, Ingeborg Oline Fossland og reserve Solveig Rebekka Birkelund.

Vil ha geografi

Laget har forberedt seg godt til konkurransen og tre av fire deltagere håper de får spørsmål om geografi.

Men politikk, musikk og matematikk vil deltagerne helst styre unna.

Når de ikke forbereder seg til kunnskapskonkurranse har deltagerne varierte fritidsaktiviteter. Naustvoll driver med bueskyting, Birkelund er opptatt av musikk og dans, Strobel spiller gitar og Fossland spiller fotball og kaster spyd.

Om varierte interesser kan hjelpe deltagerne til en topplassering på resultatlista vil vise seg i ettermiddagssendingen til NRK Møre og Romsdal onsdag ettermiddag.

Terminliste Klassequizen Møre og Romsdal 2015

DATO

SKOLE

SENDING

POENG

Onsdag 07.01

Myklebust ungdomsskule

Morgen

8

Onsdag 07.01

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 12.01

Vatne ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 12.01

Haramsøy skule

Ettermiddag

9

Onsdag 14.01

Stokksund skule

Morgen

10

Onsdag 14.01

Gursken oppvekstsenter

Ettermiddag

9

Mandag 19.01

Stordal skule

Morgen

8

Mandag 19.01

Sunnylven skule

Ettermiddag

7

Onsdag 21.01

Eidsdal skule

Ettermiddag

7

Mandag 26.01

Skarbøvik ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 26.01

Hareid ungdomsskule

Ettermiddag

6

Onsdag 28.01

Vågsetra barne- og ungdomsskule

Morgen

9

Onsdag 28.01

Eide ungdomsskole

Ettermiddag

5

Mandag 02.02

Nordlandet ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 02.02

Frei ungdomsskole

Ettermiddag

7

Onsdag 04.02

Smøla ungdomsskole

Morgen

11

Onsdag 04.02

Sør-Tustna skole

Ettermiddag

7

Mandag 09.02

Halsa barne- og ungdomsskole

Morgen

8

Mandag 09.02

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Onsdag 11.02

Eidsvåg barne- og ungdomsskole

Morgen

7

Onsdag 11.02

Eresfjord barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 23.02

Sjøholt barne- og ungdomsskule

Morgen

10

Mandag 23.02

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddag

10

Onsdag 25.02

Julsundet skole

Morgen

12

Onsdag 25.02

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Mandag 02.03

Brattvåg ungdomsskule

Morgen

5

Mandag 02.03

Skodje ungdomsskule

Ettermiddag

8

Onsdag 04.03

Rindal skole

Morgen

8

Onsdag 04.03

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 09.03

Blindheim ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 09.03

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddag

7

Onsdag 11.03

Møre ungdomsskule

Morgen

11

Onsdag 11.03

Valldal skule

Ettermiddag

11

Lørdag 23.05

Nasjonal finale på NRK1