– Bussrutene er et stort problem

Deltagerne fra Skodje er fornøyd med fritidstilbudet i kommunene, men kollektivtilbudet er det verre med.

Denne skolen skal prøve seg i dag.

Se elevfilmen fra Skodje ungdomsskule.

Henrik Fylling Ødegård, Simon Fylling Ødegård og Emma Glomset Iversen representerer Skodje ungdomsskule. Dersom de ikke kan stille er reservene Tarjei Børgesson Urke og Julia Ulvestad Heggelund klare til å steppe inn.

Simon skryter av idrettstilbudet i kommunen og deltagerne driver med flere aktiviteter.

Emma liker å stå på ski, Julia trener alpint, og alle guttene på laget spiller fotball.

Opptatt av busstilbudet

Julia sier at ungdomsmiljøet i kommunen er bra og at de har godt samhold.

Men det er en ting deltagerne irriterer seg over i hjemkommunen.

– Det er dårlige bussruter og busstilbud, sier Henrik og får støtte av lagkameratene.

– Bussrutene i Skodje er et stort problem, sier Julia.

Hvor mange poeng tar Skodje?

Etter at vi er godt over halvveis i kunnskapskonkurranse i Møre og Romsdal er det fortsatt Eidsvåg som troner på topp på resultatlista med sine 11 poeng.

Dersom deltagerne fra Skodje skal slå laget fra Nesset bør de få kategorier de er komfortabel med.

Emma håper de får spørsmål om samfunnsfag og geografi, Henrik og Simon kan i tillegg gjøre det bra på sportsspørsmål. Kategoriene deltagerne frykter er kunst og politikk og litteratur.

Hvilke spørsmål deltagerne får kan du høre i ettermiddagssendingen til NRK Møre og Romsdal på P1.

Terminliste for Klassequizen i Møre og Romsdal 2016

Dato

Skole

Sendetidspunkt

Poeng

06.januar

Valderøy ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

10

07.januar

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

10

11.januar

Hareid ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

7

12.januar

Sæbø skule

Ettermiddagssendingen

9

13.januar

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

14.januar

Bergmo ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

9

18.januar

Vatne ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

5

19.januar

Brattvåg ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

20.januar

Gossen barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

8

21.januar

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

10

25.januar

Åfarnes skole

Ettermiddagssendingen

8

26.januar

Vågsetra barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

27.januar

Eidsvåg skole

Ettermiddagssendingen

11

28.januar

Eresfjord barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

1.februar

Nordlandet ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

2.februar

Smøla ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

10

3.februar

Frei ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

4.februar

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

8.februar

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

9.februar

Myklebust ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

10.februar

Møre ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

11.februar

Stordal skule

Ettermiddagssendingen

10

15.februar

Skodje ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

16.februar

Helland skule

Ettermiddagssendingen

11

17.februar

Stokksund skule

Ettermiddagssendingen

7

18.februar

Ytre Herøy ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

29.februar

Straumsnes skole

Ettermiddagssendingen

10

1.mars

Halsa barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

9

2.mars

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

3.mars

Rindal skole

Ettermiddagssendingen

10

7.mars

Ulstein ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

8.mars

Gursken barne- og ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

9.mars

Valldal skule

Ettermiddagssendingen

9

10.mars

Eidsdal skule

Ettermiddagssendingen

8