NRK Meny
Normal

Skodje ungdomsskule er klare for å prøve seg i Klassequizen

Tre nye deltagere er klare for å gi jernet i Klassequizen mandag ettermiddag.

Skodje ungdomsskule

Tommy Rønneberg, Thomas Vidhammer og Malin Ludvigsen er klare for Klassequiz.

Foto: Sara Lovise Roaldseth / NRK

Kun sju lag gjenstår i kunnskapskonkurransen Klassequizen i Møre og Romsdal når det i ettermiddag er Skodje ungdomsskule sin tur. Elevene som skal representere skolen er Tommy Rønneberg, Thomas Vidhammer og Malin Ludvigsen.

Deltagerne spiller håndball og fotball på fritida, men de har ikke tenkt å satse på en idrettskarriere.

– Jeg vil helst bli lege eller advokat sier Vidhammer.

Blir fornøyd med syv poeng

Deltagerne håper på full pott, men vil være fornøyd om de klarer å svare riktig på mer enn halvparten av spørsmålene. Skal de klare det må de ha varierte allmennkunnskaper. Eller rett og slett få spørsmål de vet svaret på.

– Jeg håper jeg får spørsmål om det meste egentlig, bortsett fra det jeg ikke kan, sier Vidhammer lurt.

Og det bør være mulig for deltagerne å sanke mange poeng, i hvert fall hvis læreren deres er så kunnskapsrik som Rønneberg mener han er.

– Læreren min er den smarteste jeg vet om. Han kan noe om alt, sier han.

Hvordan deltagerne gjør det i Klassequizen kan du høre i ettermiddagssendingen til NRK Møre og Romsdal mandag.

Terminliste Klassequizen Møre og Romsdal 2015

DATO

SKOLE

SENDING

POENG

Onsdag 07.01

Myklebust ungdomsskule

Morgen

8

Onsdag 07.01

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 12.01

Vatne ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 12.01

Haramsøy skule

Ettermiddag

9

Onsdag 14.01

Stokksund skule

Morgen

10

Onsdag 14.01

Gursken oppvekstsenter

Ettermiddag

9

Mandag 19.01

Stordal skule

Morgen

8

Mandag 19.01

Sunnylven skule

Ettermiddag

7

Onsdag 21.01

Eidsdal skule

Ettermiddag

7

Mandag 26.01

Skarbøvik ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 26.01

Hareid ungdomsskule

Ettermiddag

6

Onsdag 28.01

Vågsetra barne- og ungdomsskule

Morgen

9

Onsdag 28.01

Eide ungdomsskole

Ettermiddag

5

Mandag 02.02

Nordlandet ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 02.02

Frei ungdomsskole

Ettermiddag

7

Onsdag 04.02

Smøla ungdomsskole

Morgen

11

Onsdag 04.02

Sør-Tustna skole

Ettermiddag

7

Mandag 09.02

Halsa barne- og ungdomsskole

Morgen

8

Mandag 09.02

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Onsdag 11.02

Eidsvåg barne- og ungdomsskole

Morgen

7

Onsdag 11.02

Eresfjord barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 23.02

Sjøholt barne- og ungdomsskule

Morgen

10

Mandag 23.02

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddag

10

Onsdag 25.02

Julsundet skole

Morgen

12

Onsdag 25.02

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Mandag 02.03

Brattvåg ungdomsskule

Morgen

5

Mandag 02.03

Skodje ungdomsskule

Ettermiddag

8

Onsdag 04.03

Rindal skole

Morgen

8

Onsdag 04.03

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 09.03

Blindheim ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 09.03

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddag

7

Onsdag 11.03

Møre ungdomsskule

Morgen

11

Onsdag 11.03

Valldal skule

Ettermiddag

11

Lørdag 23.05

Nasjonal finale på NRK1