NRK Meny
Normal

Deltagerne fra Skodje ungdomsskole er klar for Klassequiz

De kan tenke seg å jobbe som pilot, med konstruksjon av oljeplattformer, med design av biler og som psykolog - deltagerne fra Skodje ungdomsskole har mange fremtidsplaner.

Skodje ungdomsskole

Endre Hovden Hoem, Ingrid Valde, Amalie Haram og Celine Ostnes fra Skodje ungdomsskole er klar for Klassequiz.

Foto: Skodje ungdomsskole

Men det som ligger nærmest i tid er deltagelse i Klassequizen.

Vil ikke ha naturfag

Dersom Skodje skal klare å hevde seg helt i toppen blant deltagerne i Klassequizen håper de at de skal slippe unna naturfagsspørsmål.

– Jeg vil helst ikke ha spørsmål om flora og fauna, sier Ingrid Valde.

Hun representerer skolen sammen med Endre Hovden Hoem, Amalie Haram og Celine Ostnes som er reserve.

Varierte kunnskapsområder

Tiendeklassingene har alle forskjellige tema de oppgir at de er gode på.

Hoem håper på mange spørsmål om geografi, mens Valde godt kan tenke seg spørsmål om historie. Haram vil ta seg av musikkspørsmålene om de skulle dukke opp.

To lag har klart elleve poeng så langt i Klassequizen i Møre og Romsdal. Ingen har klart full pott og sanket tolv poeng.

Om deltagerne fra Skodje ungdomsskole klarer det kan du høre på NRK Møre og Romsdal sin morgensendig.

Terminliste Klassequizen

DAG/DATO

SKOLE

KOMMUNE

SENDING

POENG

Mandag 06.01

Møre ungdomsskole

Ålesund

Morgen

10

Mandag 06.01

Hareid ungdomsskule

Hareid

Ettermiddag

8

Onsdag 08.01.

Myklebust ungdomsskule

Vanylven

Morgen

8

Onsdag 08.01.

Åheim ungdomsskule

Vanylven

Ettermiddag

9

Mandag 13.01.

Bekkevoll ungdomsskole

Molde

Morgen

10

Mandag 13.01.

Gossen barne- og ungdomsskole

Aukra

Ettermiddag

10

Onsdag 15.01.

Nordlandet skole

Kristiansund

Morgen

 8

Onsdag 15.01.

Smøla ungdomsskole

Smøla

Ettermiddag

 10

Mandag 20.01

Stordal skule

Stordal

Morgen

 9

Mandag 20.01

Eidsdal skule

Norddal

Ettermiddag

 9

Onsdag 22.01

Batnfjord skule

Gjemnes

Morgen

 10

Onsdag 22.01

Åfarnes skule

Rauma

Ettermiddag

 11

Mandag 27.01

Vatne ungdomsskole

Haram

Morgen

 8

Mandag 27.01

Haramsøy skole

Haram

Ettermiddag

 9

Onsdag 29.01

Tingvoll ungdomsskole

Tingvoll

Morgen

 7

Onsdag 29.01

Halsa barne- og ungdomsskole

Halsa

Ettermiddag

 11

Mandag 03.02

Skodje ungdomsskule

Skodje

Morgen

 9

Mandag 03.02

Sykkylven ungdomsskule

Sykkylven

Ettermiddag

 10

Onsdag 05.02

Bergmo ungdomsskole

Molde

Morgen

 9

Onsdag 05.02

Vågsetra barne-og ungdomsskole

Molde

Ettermiddag

 9

Mandag 10.02.

Stokksund skule

Herøy

Morgen

 7

Mandag 10.02

Gursken oppvekstsenter

Sande

Ettermiddag

 9

Onsdag 12.02

Eidsvåg barne- og ungdomsskole

Nesset

Morgen

 7

Onsdag 12.02

Eresfjord barne- og ungdomsskole

Nesset

Ettermiddag

 5