– Pappa er smartest

De fleste deltagerne fra Rindal mener faren er den smarteste de vet om. Blir det stolte fedre i Rindal etter at de har prøvd seg i Klassequizen?

Rindal skule er klar for Klassequiz

Deltagerne til Rindal tar deg med på omvisning på skolen.

Mathias Løset, Ida Halgunset, og Albert Lorgen Bolmøyen skal sammen med reservene Håken Heggem og Ingrid Stokke representerer Rindal i Klassequizen.

De er helt enige i at det største problemet i Rindal er dårlig internett.

Likevel er de glad i bygda.

– Det er maks fem minutter til alt, sier Håken.

– I tillegg er det masse flotte folk her, sier Albert.

Når deltagerne ikke er på skolen har de mange fritidsinteresser.

Mathias liker å spille data og være sammen med venner, Håken spiller og ser på fotball, Ida trener og henger med venner, ingrid spiller fiolin, og Albert tegner og spiller fotball og data.

Klarer seg ikke uten data

Flere av deltagerne sier at de ikke klarer seg uten data, internett og sosiale medier i hverdagen, og da er det lite populært at de mener internettdekningen er for dårlig.

Dersom internettet er så dårlig som deltagerne sier kan det være vanskelig å google etter ting de lurer på. Da er det bra at deltagerne mener de har varierte kategorier de har god kunnskap i.

Mathias, Ida og Ingrid håper de får spørsmål om historie, mens Albert håper på spørsmål om teknologi eller matte. Håken håper på spørsmål om sport og fotball.

Om de får noen av drømmekategoriene på dagens utgave av Klassequizen kan du høre i ettermiddagssendingen til NRK Møre og Romsdal på P1.

Terminliste for Klassequizen i Møre og Romsdal 2016

Dato

Skole

Sendetidspunkt

Poeng

06.januar

Valderøy ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

10

07.januar

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

10

11.januar

Hareid ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

7

12.januar

Sæbø skule

Ettermiddagssendingen

9

13.januar

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

14.januar

Bergmo ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

9

18.januar

Vatne ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

5

19.januar

Brattvåg ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

20.januar

Gossen barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

8

21.januar

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

10

25.januar

Åfarnes skole

Ettermiddagssendingen

8

26.januar

Vågsetra barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

27.januar

Eidsvåg skole

Ettermiddagssendingen

11

28.januar

Eresfjord barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

1.februar

Nordlandet ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

2.februar

Smøla ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

10

3.februar

Frei ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

4.februar

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

8.februar

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

9.februar

Myklebust ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

10.februar

Møre ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

11.februar

Stordal skule

Ettermiddagssendingen

10

15.februar

Skodje ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

16.februar

Helland skule

Ettermiddagssendingen

11

17.februar

Stokksund skule

Ettermiddagssendingen

7

18.februar

Ytre Herøy ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

29.februar

Straumsnes skole

Ettermiddagssendingen

10

1.mars

Halsa barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

9

2.mars

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

3.mars

Rindal skole

Ettermiddagssendingen

10

7.mars

Ulstein ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

8.mars

Gursken barne- og ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

9.mars

Valldal skule

Ettermiddagssendingen

9

10.mars

Eidsdal skule

Ettermiddagssendingen

8