NRK Meny
Normal

Opp og ned for Tingvoll

Tingvoll barne- og ungdomsskole hadde stålkontroll på kategorien «Skudd», men sleit litt med tida.

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Bård Hanem, Anne Osen Rimstad og Daniel Vassli.

Foto: Sara Lovise Roaldseth / NRK

(Tingvoll barne- og ungdomsskole: 8 av 12 poeng)

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Heile tiandeklassen på Tingvoll heia på laget sitt.

Foto: Sara Lovise Roaldseth / NRK

Bård Hanem, Anne Osen Rimstad og Daniel Vassli var klare og fokuserte då dei skulle i elden. Dei tre hadde nervane under kontroll og gjorde det klart at dei satsa på meir enn 11 poeng. Men det blir vel 12?

–Ja, eg veit det, flira Bård, og så var det berre å setje i gang.

–Tida blei for knapp til å klare å kome på alle svara, meinte Anne etter at laget hadde klart 8 av 12 poeng.

Slik gjekk det (Laget sitt svar/fasit):

KATEGORI: SOFIE OG SOFIA

I hvilket land er Sofia hovedstad? (Bulgaria/Bulgaria)
Hva heter niesen til tante Sofie i Kardemomme by? (Marianne/Kamomilla)
Hvem har skrevet boka «Sofies verden»? (Pass/Jostein Gaarder / Gaarder)
Hva heter bloggeren Sophie Elise til etternavn? (Isachsen/Isachsen)

KATEGORI: SKUDD

Hvilken krig begynte med skuddene i Sarajevo? (1. verdenskrig/1. verdenskrig)
Hvilket år er det skuddår neste gang? (2016/2016)
Hvilken kroppsdel rammes av hekseskudd? Kneet – magen – ryggen (Ryggen/Ryggen)
Hvilken sport driver Darja Domratsjeva og Fanny Welle-Strand Horn med? (Skiskyting/Skiskyting)

KATEGORI: SØSTRE

Hva heter søsteren til Harry Potters venn Ronny Wiltersen? (Pass/Gulla / Ginny)
Hvilken sport driver tvillingene Silje og Sanna Solberg med? (Seiling/Håndball)
I hvilket fylke ligger fjellformasjonen «De syv søstre»? Nordland – Troms – Finnmark (Nordland/Nordland)
Hvilken norsk forfatter har blant annet skrevet «Tre søstre» og «Kristin Lavransdatter»? (Sigrid Undset/Sigrid Undset / Undset)

Terminliste Klassequizen Møre og Romsdal 2015

DATO

SKOLE

SENDING

POENG

Onsdag 07.01

Myklebust ungdomsskule

Morgen

8

Onsdag 07.01

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 12.01

Vatne ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 12.01

Haramsøy skule

Ettermiddag

9

Onsdag 14.01

Stokksund skule

Morgen

10

Onsdag 14.01

Gursken oppvekstsenter

Ettermiddag

9

Mandag 19.01

Stordal skule

Morgen

8

Mandag 19.01

Sunnylven skule

Ettermiddag

7

Onsdag 21.01

Eidsdal skule

Ettermiddag

7

Mandag 26.01

Skarbøvik ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 26.01

Hareid ungdomsskule

Ettermiddag

6

Onsdag 28.01

Vågsetra barne- og ungdomsskule

Morgen

9

Onsdag 28.01

Eide ungdomsskole

Ettermiddag

5

Mandag 02.02

Nordlandet ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 02.02

Frei ungdomsskole

Ettermiddag

7

Onsdag 04.02

Smøla ungdomsskole

Morgen

11

Onsdag 04.02

Sør-Tustna skole

Ettermiddag

7

Mandag 09.02

Halsa barne- og ungdomsskole

Morgen

8

Mandag 09.02

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Onsdag 11.02

Eidsvåg barne- og ungdomsskole

Morgen

7

Onsdag 11.02

Eresfjord barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 23.02

Sjøholt barne- og ungdomsskule

Morgen

10

Mandag 23.02

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddag

10

Onsdag 25.02

Julsundet skole

Morgen

12

Onsdag 25.02

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Mandag 02.03

Brattvåg ungdomsskule

Morgen

5

Mandag 02.03

Skodje ungdomsskule

Ettermiddag

8

Onsdag 04.03

Rindal skole

Morgen

8

Onsdag 04.03

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 09.03

Blindheim ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 09.03

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddag

7

Onsdag 11.03

Møre ungdomsskule

Morgen

11

Onsdag 11.03

Valldal skule

Ettermiddag

11

Lørdag 23.05

Nasjonal finale på NRK1