NRK Meny
Normal

Myklebust skule er først ut

I dag skal de første skolene i Møre og Romsdal i ilden NRKs store kunnskapskonkurranse for tiendeklassinger, Klassequizen.

Myklebust skule

Oskar Vik, Ruben Takseth Nystøyl, Siril Rusten og Carsten Øren er klare for å være første deltagere ut i årets klassequiz i Møre og Romsdal.

Foto: Myklebust skule

Aller først går turen til Myklebust skule i Vanylven der spente deltagere er klare for å vise hva de kan.

Laget består av Siril Rusten, Oskar Vik, Carsten Øren og reserve Ruben Takseth Nystøyl.

Siril Rusten er klar for quiz, men kunne kanskje ønske hun kunne fått hjelp av bestemor onsdag, for hun er den smarteste Rusten vet om.

– Hun har et svar på det meste, og det er alltid rett enten jeg vil eller ei, sier hun.

Lagkamerat Øren har også et forbilde i nær familie.

– Den smarteste jeg vet om er pappa, sier han.

Håper på spørsmål om sport

Men dessverre kan ikke deltagerne spørre hverken venner eller slektninger om hjelp onsdag. Da må de stole helt på egen allmennkunnskap.

Både Vik og Nystøyl tror de kan gjøre det sterkt i kategorien sport. Skulle deltagerne få spørsmål om jakt eller 2. verdenskrig tror Øren han kan hevde seg, og Rusten tar seg av spørsmål om kjendiser og blogger.

Hvordan laget gjør det kan du høre i morgensendingen til NRK Møre og Romsdal på P1 like etter klokken 08:30 onsdag.

Terminliste Klassequizen Møre og Romsdal 2015

DATO

SKOLE

SENDING

POENG

Onsdag 07.01

Myklebust ungdomsskule

Morgen

8

Onsdag 07.01

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 12.01

Vatne ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 12.01

Haramsøy skule

Ettermiddag

9

Onsdag 14.01

Stokksund skule

Morgen

10

Onsdag 14.01

Gursken oppvekstsenter

Ettermiddag

9

Mandag 19.01

Stordal skule

Morgen

8

Mandag 19.01

Sunnylven skule

Ettermiddag

7

Onsdag 21.01

Eidsdal skule

Ettermiddag

7

Mandag 26.01

Skarbøvik ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 26.01

Hareid ungdomsskule

Ettermiddag

6

Onsdag 28.01

Vågsetra barne- og ungdomsskule

Morgen

9

Onsdag 28.01

Eide ungdomsskole

Ettermiddag

5

Mandag 02.02

Nordlandet ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 02.02

Frei ungdomsskole

Ettermiddag

7

Onsdag 04.02

Smøla ungdomsskole

Morgen

11

Onsdag 04.02

Sør-Tustna skole

Ettermiddag

7

Mandag 09.02

Halsa barne- og ungdomsskole

Morgen

8

Mandag 09.02

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Onsdag 11.02

Eidsvåg barne- og ungdomsskole

Morgen

7

Onsdag 11.02

Eresfjord barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 23.02

Sjøholt barne- og ungdomsskule

Morgen

10

Mandag 23.02

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddag

10

Onsdag 25.02

Julsundet skole

Morgen

12

Onsdag 25.02

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Mandag 02.03

Brattvåg ungdomsskule

Morgen

5

Mandag 02.03

Skodje ungdomsskule

Ettermiddag

8

Onsdag 04.03

Rindal skole

Morgen

8

Onsdag 04.03

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 09.03

Blindheim ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 09.03

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddag

7

Onsdag 11.03

Møre ungdomsskule

Morgen

11

Onsdag 11.03

Valldal skule

Ettermiddag

11

Lørdag 23.05

Nasjonal finale på NRK1