Kvinnen ble funnet i bunnen av en trapp på et hotell i Ålesund sentrum seint fredag kveld.
Politiet kunne først ikke fastslå om noe kriminelt lå bak, men har etter videre etterforskning konkludert med at det dreier seg om en ulykke.
– Vi har ingen indikasjoner på at dødsfallet skyldes en kriminell handling der saken står nå, sier politiadvokat Mathias Häber.
Politiadvokat i Møre og Romsdal politidistrikt, Mathias Häber.
Foto: Lise Kristin Valgermo / NRKI en pressemelding ved 17-tiden lørdag, melder politiet at de har gjennomført de første taktiske og tekniske undersøkelsene. Det er disse undersøkelsene som nå har resultert i den foreløpige oppdateringen i saken.
Etter det NRK har fått opplyst skal kvinnen obduseres.
Politiet kjenner kvinnens identitet og de pårørende er varslet.
Kvinnen er norsk og i 60-årene, hun var gjest ved hotellet.
Har tatt noen avhør
Det var ansatte på hotellet som meldte fra til politiet klokka 22.30. Kriminalteknikere har vært i gang på stedet.
Politiet undersøker om det har vært vitner til hendelsen.
– Vi har allerede tatt noen avhør allerede, og vil snakke med flere av gjestene på hotellet, fortalte innsatsleder Ewa Welle i natt.
Etterforskning gjenstår
Det skal være videoovervåking ved hotellet, og politiet sjekker nå om dette kan gi noe mer svar til hendelsen.
Det er ingen indikasjoner på at dødsfallet skyldes noe kriminelt.
– Omstendighetene tilsier likevel at politiet vil foreta ytterligere undersøkelser knyttet til hendelsen. Vi har fremdeles gjøremål igjen, både teknisk og taktisk etterforskning, sier Häber.