NRK Meny
Normal

– Smarteste person vi vet om er Stephen Hawking

Tre nye deltagere er klare for å kjempe om heder og ære, pluss noen tusenlapper til skolekassen, i ettermiddag.

Ragnar Sporsem, Simen Varghaugvik, Ole Sigurd Dale og Mayvi Garseth

Ragnar Sporsem, Simen Varghaugvik, Ole Sigurd Dale og Mayvi Garseth er klar for Klassequizen.

Foto: Riksfjord skole

Ved Riksfjord skole på Aukra er de helt enige om hvem som er den smarteste personen de vet om. Men om de selv kan klare å svare på spørsmål i Stephen Hawking-stil gjenstår å se.

Håper på sport og geografi

Fem lag har alt vært i ilden og laget fra Aukra vet at dersom de skal ha håp om finaleplass må de svare rett på de fleste av de 12 spørsmålene.

Ragnar Sporsem, Simen Varghaugvik, Mayvi Garseth og Ole Sigurd Dale

Deltagerne fra Riksfjord skole er klar for å sette alle kluter til i konkurransen.

Foto: Riksfjord skole

For å klare dette håper Simen Varghaugvik at de ikke får spørsmål om musikk. Han er glad i å spille fotball og håper helst å få besvare spørsmål om geografi og sport. Det samme kunne Ragnar Sporsem tenke seg å få spørsmål om og laget virker dermed klar for alle utfordringer i disse to kategoriene.

Vil ikke ha naturfagspørsmål

Skulle det bli andre kategorier er Ole Sigurd Dale klar for å svare på spørsmål om teknologi.

Mayvi Garseth er reserve på laget. Dersom hun må steppe inn håper hun at hun slipper spørsmål om bil og naturfag.

Hvordan representantene fra Riksfjord skole klarer seg får du vite i ettermiddagssendingen til NRK Møre og Romsdal onsdag.

Hvordan de andre deltagerne i konkurransen har klart seg ser du på resultatsidene til Klassequizen.

Terminliste Klassequizen

DAG/DATO

SKOLE

KOMMUNE

SENDING

POENG

Mandag 06.01

Møre ungdomsskole

Ålesund

Morgen

10

Mandag 06.01

Hareid ungdomsskule

Hareid

Ettermiddag

8

Onsdag 08.01.

Myklebust ungdomsskule

Vanylven

Morgen

8

Onsdag 08.01.

Åheim ungdomsskule

Vanylven

Ettermiddag

9

Mandag 13.01.

Bekkevoll ungdomsskole

Molde

Morgen

10

Mandag 13.01.

Gossen barne- og ungdomsskole

Aukra

Ettermiddag

10

Onsdag 15.01.

Nordlandet skole

Kristiansund

Morgen

 8

Onsdag 15.01.

Smøla ungdomsskole

Smøla

Ettermiddag

 10

Mandag 20.01

Stordal skule

Stordal

Morgen

 9

Mandag 20.01

Eidsdal skule

Norddal

Ettermiddag

 9

Onsdag 22.01

Batnfjord skule

Gjemnes

Morgen

 10

Onsdag 22.01

Åfarnes skule

Rauma

Ettermiddag

 11

Mandag 27.01

Vatne ungdomsskole

Haram

Morgen

 8

Mandag 27.01

Haramsøy skole

Haram

Ettermiddag

 9

Onsdag 29.01

Tingvoll ungdomsskole

Tingvoll

Morgen

 7

Onsdag 29.01

Halsa barne- og ungdomsskole

Halsa

Ettermiddag

 11

Mandag 03.02

Skodje ungdomsskule

Skodje

Morgen

 9

Mandag 03.02

Sykkylven ungdomsskule

Sykkylven

Ettermiddag

 10

Onsdag 05.02

Bergmo ungdomsskole

Molde

Morgen

 9

Onsdag 05.02

Vågsetra barne-og ungdomsskole

Molde

Ettermiddag

 9

Mandag 10.02.

Stokksund skule

Herøy

Morgen

 7

Mandag 10.02

Gursken oppvekstsenter

Sande

Ettermiddag

 9

Onsdag 12.02

Eidsvåg barne- og ungdomsskole

Nesset

Morgen

 7

Onsdag 12.02

Eresfjord barne- og ungdomsskole

Nesset

Ettermiddag

 5