NRK Meny
Normal

Vil Eidsdal skule gå opp i ledelsen i Klassequizen?

Ni lag har alt vært i ilden i Klassequizen når vi i ettermiddag tar turen til Eidsdal skole.

Kristina Løvoll Sivert Mahle Aarset, Jonas Hesthaug, Åshill Rønneberg

Kristina Marie Løvoll (reserve), Sivert Mahle Aarset, Jonas Hesthaug og Åshill Rønneberg er tiende lag ut i Klassequizen i Møre og Romsdal.

Foto: Eidsdal skole

Ingen av tiendeklassingene i Møre og Romsdal har enda klart å ta tolv poeng og full pott i årets runde av Klassequizen.

Vil Eidsdal klare det som de første?

Blir det full pott i bursdagsgave?

Deltagerne som skal i ilden er Åshill Rønneberg, Jonas Hesthaug og Sivert Mahle Aarset.

I dag har Åshill Rønneberg bursdag og fyller 16 år. Tolv poeng ville nok sette en ekstra spiss på dagen, men om vi skal tro deltagerne selv bør de ikke få spørsmål om politikk eller Midtøsten om de skal klare det.

Rønneberg håper på spørsmål om kjendiser og musikk, og makker Hesthaug, som er fotballinteressert, håper på sportsspørsmål.

Lønner det seg med litt smisk?

Reserve på laget, Kristina Marie Løvoll, vil ikke trekke frem noen personer som hun synes er smartere enn andre. Aarset synes i grunn han selv er rimelig smart, og Hesthaug har prøvd seg på å smiske litt med programlederen av Klassequizen.

På spørsmål om hvem som er den smarteste personen han vet om svarer han Sara Lovise Roaldseth (programleder for Klassequizen i Møre og Romsdal journ.anm.).

Hør hvordan Eidsdal skole klarer seg i ettermiddagssendingen til NRK Møre og Romsdal klokken 15:30.

Slik har de andre skolene gjort det så langt:

Beklager, vi kunne ikke vise innholdet.
Se «Klassequizen - Landsoversikt» i nytt vindu

Terminliste Klassequizen

DAG/DATO

SKOLE

KOMMUNE

SENDING

POENG

Mandag 06.01

Møre ungdomsskole

Ålesund

Morgen

10

Mandag 06.01

Hareid ungdomsskule

Hareid

Ettermiddag

8

Onsdag 08.01.

Myklebust ungdomsskule

Vanylven

Morgen

8

Onsdag 08.01.

Åheim ungdomsskule

Vanylven

Ettermiddag

9

Mandag 13.01.

Bekkevoll ungdomsskole

Molde

Morgen

10

Mandag 13.01.

Gossen barne- og ungdomsskole

Aukra

Ettermiddag

10

Onsdag 15.01.

Nordlandet skole

Kristiansund

Morgen

 8

Onsdag 15.01.

Smøla ungdomsskole

Smøla

Ettermiddag

 10

Mandag 20.01

Stordal skule

Stordal

Morgen

 9

Mandag 20.01

Eidsdal skule

Norddal

Ettermiddag

 9

Onsdag 22.01

Batnfjord skule

Gjemnes

Morgen

 10

Onsdag 22.01

Åfarnes skule

Rauma

Ettermiddag

 11

Mandag 27.01

Vatne ungdomsskole

Haram

Morgen

 8

Mandag 27.01

Haramsøy skole

Haram

Ettermiddag

 9

Onsdag 29.01

Tingvoll ungdomsskole

Tingvoll

Morgen

 7

Onsdag 29.01

Halsa barne- og ungdomsskole

Halsa

Ettermiddag

 11

Mandag 03.02

Skodje ungdomsskule

Skodje

Morgen

 9

Mandag 03.02

Sykkylven ungdomsskule

Sykkylven

Ettermiddag

 10

Onsdag 05.02

Bergmo ungdomsskole

Molde

Morgen

 9

Onsdag 05.02

Vågsetra barne-og ungdomsskole

Molde

Ettermiddag

 9

Mandag 10.02.

Stokksund skule

Herøy

Morgen

 7

Mandag 10.02

Gursken oppvekstsenter

Sande

Ettermiddag

 9

Onsdag 12.02

Eidsvåg barne- og ungdomsskole

Nesset

Morgen

 7

Onsdag 12.02

Eresfjord barne- og ungdomsskole

Nesset

Ettermiddag

 5