NRK Meny
Normal

– Går for tolv poeng

Hustad barne- og ungdomsskole er klare for Klassequiz.

Mathilde Rødal, Brian Sandnes Nerlandsrem ogVilde Amundsen Lindseth

Mathilde Rødal, Brian Sandnes Nerlandsrem og Vilde Amundsen Lindseth er klare for Klassequiz.

Foto: Sara Lovise Roaldseth / NRK

Brian Sandnes Nerlandsrem, Vilde Amundsen Lindseth og Mathilde Rødal er klare for å representere Hustad barne- og ungdomsskole i Klassequizen.

Deltagerne på laget tror de fleste kategorier skal gå greit, bortsett fra matte.

– Det vil ta lang tid å regne ut, og derfor er vi redd vi skal få tidsnød, sier Rødal.

Lyst å bli jordmor

Tiendeklassingene ved Hustad barne- og ungdomsskole har allerede gjort seg opp mange tanker om hva de vil gjøre når de er ferdig på skolebenken. Lindseth kunne gjerne tenke seg å bli jordmor, Nerlandsrem kunne godt tenke seg å bli sykepleier, Lindseth vil gjerne jobbe som jordmor, og Rødal har lyst til å jobbe som psykolog.

– Helst i et annet land som Sør-Korea eller England.

Hvor mange poeng sanker Hustad?

Onsdag ettermiddag skal deltagerne først bryne seg på de vanskelige kategoriene i Klassequizen. Hvor mange poeng de klarer å sanke kan du høre i ettermiddagssendingen til NRK Møre og Romsdal onsdag ettermiddag.

Terminliste Klassequizen Møre og Romsdal 2015

DATO

SKOLE

SENDING

POENG

Onsdag 07.01

Myklebust ungdomsskule

Morgen

8

Onsdag 07.01

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 12.01

Vatne ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 12.01

Haramsøy skule

Ettermiddag

9

Onsdag 14.01

Stokksund skule

Morgen

10

Onsdag 14.01

Gursken oppvekstsenter

Ettermiddag

9

Mandag 19.01

Stordal skule

Morgen

8

Mandag 19.01

Sunnylven skule

Ettermiddag

7

Onsdag 21.01

Eidsdal skule

Ettermiddag

7

Mandag 26.01

Skarbøvik ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 26.01

Hareid ungdomsskule

Ettermiddag

6

Onsdag 28.01

Vågsetra barne- og ungdomsskule

Morgen

9

Onsdag 28.01

Eide ungdomsskole

Ettermiddag

5

Mandag 02.02

Nordlandet ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 02.02

Frei ungdomsskole

Ettermiddag

7

Onsdag 04.02

Smøla ungdomsskole

Morgen

11

Onsdag 04.02

Sør-Tustna skole

Ettermiddag

7

Mandag 09.02

Halsa barne- og ungdomsskole

Morgen

8

Mandag 09.02

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Onsdag 11.02

Eidsvåg barne- og ungdomsskole

Morgen

7

Onsdag 11.02

Eresfjord barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 23.02

Sjøholt barne- og ungdomsskule

Morgen

10

Mandag 23.02

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddag

10

Onsdag 25.02

Julsundet skole

Morgen

12

Onsdag 25.02

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Mandag 02.03

Brattvåg ungdomsskule

Morgen

5

Mandag 02.03

Skodje ungdomsskule

Ettermiddag

8

Onsdag 04.03

Rindal skole

Morgen

8

Onsdag 04.03

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 09.03

Blindheim ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 09.03

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddag

7

Onsdag 11.03

Møre ungdomsskule

Morgen

11

Onsdag 11.03

Valldal skule

Ettermiddag

11

Lørdag 23.05

Nasjonal finale på NRK1