NRK Meny
Normal

Denne skolen debuterer i Klassequizen

For første gang skal elever fra Vestnes prøve seg i Klassequizen. Kan nybegynnerflaks hjelpe?

Elevfilm fra Helland skule

Se elevfilmen fra Helland skule. De stiller med følgende deltagere: Markus Sele, Håkon Kjørvik, Jardar F Sylte, Astrid Væge og Michelle Gjelstenli.

Deltagerne fra Helland skule Markus Sele, Håkon Kjørvik, Astrid Væge og reservene Michelle Gjelstenli og Jardar F. Sylte, skal representere laget som deltar for første gang i Klassequizen.

Og laget har troa kan det virke som.

– Det er ingen kategorier jeg ikke håper jeg får, sier Markus men han håper likevel mest på spørsmål om sport.

Michelle håper de får spørsmål om musikk, og frykter geografi.

Og Astrid vil helst ha spørsmål om noe hun kan.

– Vil jo helst slippe det jeg ikke har noe peiling på, sier hun.

– Håper Manchester United rykker ned

Markus og Håkon og Jardar liker å spille fotball og være sammen med kompiser på fritiden. Michelle er mye på mobilen, og Astrid liker å lese bøker og historier på nett, eller å slappe av med en tv-serie.

Selv om de har varierte fritidsinteresser synes Markus det er litt lite tilbud for ungdom, og legger til at et av de største problemet i hans nærmiljø er Manchester United-supportere.

– Jeg håper Manchester United rykker ned.

Astrid synes også det er litt lite som skjer i Vestnes, uten at hun har like sterke meninger om diverse fotballag.

Men hun liker at hun bor nært skolen.

– Det tar kun fem minutter til skolen med bussen, så jeg kan få litt mer søvn om morgenen, sier hun.

Michelle synes det beste med hjemstedet er at det er en rolig plass med alt man trenger.

– Jeg føler meg trygg her, sier Håkon.

Hvordan vil debuten gå?

Om Håkon føler seg like sikker på debuten i Klassequizen gjenstår å se. Deltagerne kan du høre i ettermiddagssendingen til NRK Møre og Romsdal på P1.

Terminliste for Klassequizen i Møre og Romsdal 2016

Dato

Skole

Sendetidspunkt

Poeng

06.januar

Valderøy ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

10

07.januar

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

10

11.januar

Hareid ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

7

12.januar

Sæbø skule

Ettermiddagssendingen

9

13.januar

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

14.januar

Bergmo ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

9

18.januar

Vatne ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

5

19.januar

Brattvåg ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

20.januar

Gossen barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

8

21.januar

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

10

25.januar

Åfarnes skole

Ettermiddagssendingen

8

26.januar

Vågsetra barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

27.januar

Eidsvåg skole

Ettermiddagssendingen

11

28.januar

Eresfjord barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

5

1.februar

Nordlandet ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

2.februar

Smøla ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

10

3.februar

Frei ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

4.februar

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

7

8.februar

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

9.februar

Myklebust ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

10.februar

Møre ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

11.februar

Stordal skule

Ettermiddagssendingen

10

15.februar

Skodje ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

16.februar

Helland skule

Ettermiddagssendingen

11

17.februar

Stokksund skule

Ettermiddagssendingen

7

18.februar

Ytre Herøy ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

8

29.februar

Straumsnes skole

Ettermiddagssendingen

10

1.mars

Halsa barne- og ungdomsskole

Ettermiddagssendingen

9

2.mars

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

3.mars

Rindal skole

Ettermiddagssendingen

10

7.mars

Ulstein ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

8.mars

Gursken barne- og ungdomsskule

Ettermiddagssendingen

9

9.mars

Valldal skule

Ettermiddagssendingen

9

10.mars

Eidsdal skule

Ettermiddagssendingen

8