NRK Meny
Normal

– Håper jeg får noe jeg kan

Vil Hareid ungdomsskole klatre helt til topps i Klassequizen?

Hareid ungdomsskule

Victoria Riise Erdal, Pauline Øvrelid, Sigve Overå Hide og Therese Holstad er klare for klassequizen.

Foto: Hareid ungdomsskule

Tiende lag ut i Klassequizen er Hareid ungdomsskole. Flere av deltagerne der håper på spørsmål om første og andre verdenskrig, men en av deltageren er mer spesifikk i hvilke spørsmål hun ønsker seg:

– Jeg håper jeg får noe jeg kan, sier Therese Holstad.

Sammen med seg på laget har hun Sigve Overå Hide, Victoria Riise Erdal og Pauline Øvrelid, som er klar til å steppe inn som reserve ved behov.

Glad i fotball

Hareid ungdomsskule

En fotballinteressert gjeng stiller fra Hareid ungdomsskole mandag ettermiddag.

Foto: Hareid ungdomsskule

Tre av fire deltagere fra Hareid har fotball som favorittaktivitet når de ikke henger med venner. Derfor kan de også gjøre det skarpt dersom de skulle få denne kategorien.

I tillegg kan Holstad godt tenke seg å jobbe med fotball senere, og det samme kan Hide tenke seg.

– Jeg har lyst til å bli proff fotballspiller, sier han.

Erdal har ikke helt bestemt seg for hva hun skal velge enda.

– Mitt største mål i livet er å bli kirurg, men jeg vurderer også å bli reiseleder i Syden, sier hun.

Om Holstad og resten av deltagerne fra Hareid får spørsmål de vet svaret på kan du høre i ettermiddagssendinga til NRK Møre og Romsdal mandag ettermiddag.

Terminliste Klassequizen Møre og Romsdal 2015

DATO

SKOLE

SENDING

POENG

Onsdag 07.01

Myklebust ungdomsskule

Morgen

8

Onsdag 07.01

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 12.01

Vatne ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 12.01

Haramsøy skule

Ettermiddag

9

Onsdag 14.01

Stokksund skule

Morgen

10

Onsdag 14.01

Gursken oppvekstsenter

Ettermiddag

9

Mandag 19.01

Stordal skule

Morgen

8

Mandag 19.01

Sunnylven skule

Ettermiddag

7

Onsdag 21.01

Eidsdal skule

Ettermiddag

7

Mandag 26.01

Skarbøvik ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 26.01

Hareid ungdomsskule

Ettermiddag

6

Onsdag 28.01

Vågsetra barne- og ungdomsskule

Morgen

9

Onsdag 28.01

Eide ungdomsskole

Ettermiddag

5

Mandag 02.02

Nordlandet ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 02.02

Frei ungdomsskole

Ettermiddag

7

Onsdag 04.02

Smøla ungdomsskole

Morgen

11

Onsdag 04.02

Sør-Tustna skole

Ettermiddag

7

Mandag 09.02

Halsa barne- og ungdomsskole

Morgen

8

Mandag 09.02

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Onsdag 11.02

Eidsvåg barne- og ungdomsskole

Morgen

7

Onsdag 11.02

Eresfjord barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 23.02

Sjøholt barne- og ungdomsskule

Morgen

10

Mandag 23.02

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddag

10

Onsdag 25.02

Julsundet skole

Morgen

12

Onsdag 25.02

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Mandag 02.03

Brattvåg ungdomsskule

Morgen

5

Mandag 02.03

Skodje ungdomsskule

Ettermiddag

8

Onsdag 04.03

Rindal skole

Morgen

8

Onsdag 04.03

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 09.03

Blindheim ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 09.03

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddag

7

Onsdag 11.03

Møre ungdomsskule

Morgen

11

Onsdag 11.03

Valldal skule

Ettermiddag

11

Lørdag 23.05

Nasjonal finale på NRK1