Klassequizen: Disse spørsmålene frykter Sjøholt-elevene

Sjøholt skule har aldri før deltatt i Klassequizen. Vil deltagerne klare å holde nervene i sjakk?

Sjøholt skule

Marcus Nikolay Vatne, Hedda Emilie Vestre Aasen, Maren Ramsvik Johansen og Petter Elias Vestre Røkke er alle klare for å representere Sjøholt skule i Klassequizen.

Foto: Sjøholt skule

Sjøholt skule stiller med følgende lag i kunnskapskonkurransen Klassequizen: Marcus Nicolay Vatne, Maren Ramsvik Johansen, Petter Elias Vestre Røkke og reserve Hedda Emilie Vestre Aasen.

Skolen er nummer 22 i rekken av deltagerskoler, og elevene bør ha 11 poeng eller mer for å ha sjans på fylkesfinale.

For å klare det håper Vatne de får spørsmål om historie. Røkke vil helst ha spørsmål om sport og Johansen tar gjerne geografi.

Det de derimot håper de slipper unna er spørsmål om religion.

– Jeg vil helst ikke ha spørsmål om politikk, sier Vatne.

Sprek gjeng

Alle deltagerne på laget liker å drive med idrett.

Vatne liker svømming best, mens resten av lagkameratene gjerne tilbringer tid på fotballbanen.

Røkke tar seg også gjerne en tur i langrennsløypa.

Første dag etter ferien

Deltagerne fra Sjøholt skule har hatt en hel uke vinterferie før de mandag skal i ilden i Klassequizen. Om de er våkne og klar for utfordrende kategorier kan du høre i morgensendingen til NRK Møre og Romsdal like etter klokken halv ni mandag morgen.

Terminliste Klassequizen Møre og Romsdal 2015

DATO

SKOLE

SENDING

POENG

Onsdag 07.01

Myklebust ungdomsskule

Morgen

8

Onsdag 07.01

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 12.01

Vatne ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 12.01

Haramsøy skule

Ettermiddag

9

Onsdag 14.01

Stokksund skule

Morgen

10

Onsdag 14.01

Gursken oppvekstsenter

Ettermiddag

9

Mandag 19.01

Stordal skule

Morgen

8

Mandag 19.01

Sunnylven skule

Ettermiddag

7

Onsdag 21.01

Eidsdal skule

Ettermiddag

7

Mandag 26.01

Skarbøvik ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 26.01

Hareid ungdomsskule

Ettermiddag

6

Onsdag 28.01

Vågsetra barne- og ungdomsskule

Morgen

9

Onsdag 28.01

Eide ungdomsskole

Ettermiddag

5

Mandag 02.02

Nordlandet ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 02.02

Frei ungdomsskole

Ettermiddag

7

Onsdag 04.02

Smøla ungdomsskole

Morgen

11

Onsdag 04.02

Sør-Tustna skole

Ettermiddag

7

Mandag 09.02

Halsa barne- og ungdomsskole

Morgen

8

Mandag 09.02

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Onsdag 11.02

Eidsvåg barne- og ungdomsskole

Morgen

7

Onsdag 11.02

Eresfjord barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 23.02

Sjøholt barne- og ungdomsskule

Morgen

10

Mandag 23.02

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddag

10

Onsdag 25.02

Julsundet skole

Morgen

12

Onsdag 25.02

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Mandag 02.03

Brattvåg ungdomsskule

Morgen

5

Mandag 02.03

Skodje ungdomsskule

Ettermiddag

8

Onsdag 04.03

Rindal skole

Morgen

8

Onsdag 04.03

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 09.03

Blindheim ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 09.03

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddag

7

Onsdag 11.03

Møre ungdomsskule

Morgen

11

Onsdag 11.03

Valldal skule

Ettermiddag

11

Lørdag 23.05

Nasjonal finale på NRK1