NRK Meny
Normal

Desse skal til fylkesfinalen

Det er Åfarnes skule i Rauma og Halsa barne- og ungdomsskule som skal kjempe i fylkesfinalen av Klassequizen.

Klassequizen-finalistar i Møre og Romsdal

Therese Flovikholm, Eirik Holm og Janne Konstanse Lønø (over) frå Åfarnes skule skal møte Arne Bojer Pedersen, Åsmund Godal Tunheim og Even Hendseth frå Halsa i fylkesfinalen av Klassequizen.

Foto: Montasje

Dei er dei einaste to laga som nådde 11 av 12 poeng i den innleiande runden.

Heile 24 lag har delteke sidan byrjinga av januar, men det var altså då ungdommane frå Åfarnes og Halsa som gjorde det skarpast i konkurransen.

Eirik Holm, Janne Konstanse Lønø og Therese Flovikholm frå Åfarnes skule smilte frå øyre til øyre etter å ha fått 11 av 12 mogleg poeng onsdag 22. januar. 15-åringane fekk full pott i quiz-kategoriane "Tog" og Kropp"

Ei veke seinare, 29. januar, var det Even Hendseth, Åsmund Godal Tunheim og Arne Bojer Pedersen frå Halsa barne- og ungdomsskule som var i elden. 10-klassingane fekk full pott i kategoriane "100" og "USA".

Finalen går siste veka før påske (veke 15) og vert sendt på radio og vil bli streama på nett.

Dei beste laga frå dei innleiande rundane går vidare til lokale finalar, før dei lokale vinnarrane til slutt møtast til den store nasjonale finalen som blir sendt på NRK1 i beste sendetid i mai 2014.

Terminliste Klassequizen

DAG/DATO

SKOLE

KOMMUNE

SENDING

POENG

Mandag 06.01

Møre ungdomsskole

Ålesund

Morgen

10

Mandag 06.01

Hareid ungdomsskule

Hareid

Ettermiddag

8

Onsdag 08.01.

Myklebust ungdomsskule

Vanylven

Morgen

8

Onsdag 08.01.

Åheim ungdomsskule

Vanylven

Ettermiddag

9

Mandag 13.01.

Bekkevoll ungdomsskole

Molde

Morgen

10

Mandag 13.01.

Gossen barne- og ungdomsskole

Aukra

Ettermiddag

10

Onsdag 15.01.

Nordlandet skole

Kristiansund

Morgen

 8

Onsdag 15.01.

Smøla ungdomsskole

Smøla

Ettermiddag

 10

Mandag 20.01

Stordal skule

Stordal

Morgen

 9

Mandag 20.01

Eidsdal skule

Norddal

Ettermiddag

 9

Onsdag 22.01

Batnfjord skule

Gjemnes

Morgen

 10

Onsdag 22.01

Åfarnes skule

Rauma

Ettermiddag

 11

Mandag 27.01

Vatne ungdomsskole

Haram

Morgen

 8

Mandag 27.01

Haramsøy skole

Haram

Ettermiddag

 9

Onsdag 29.01

Tingvoll ungdomsskole

Tingvoll

Morgen

 7

Onsdag 29.01

Halsa barne- og ungdomsskole

Halsa

Ettermiddag

 11

Mandag 03.02

Skodje ungdomsskule

Skodje

Morgen

 9

Mandag 03.02

Sykkylven ungdomsskule

Sykkylven

Ettermiddag

 10

Onsdag 05.02

Bergmo ungdomsskole

Molde

Morgen

 9

Onsdag 05.02

Vågsetra barne-og ungdomsskole

Molde

Ettermiddag

 9

Mandag 10.02.

Stokksund skule

Herøy

Morgen

 7

Mandag 10.02

Gursken oppvekstsenter

Sande

Ettermiddag

 9

Onsdag 12.02

Eidsvåg barne- og ungdomsskole

Nesset

Morgen

 7

Onsdag 12.02

Eresfjord barne- og ungdomsskole

Nesset

Ettermiddag

 5