NRK Meny
Normal

Frykter spørsmål om natur - og spesielt fugler

Deltagerne fra Brattvåg ungdomsskule er livredde for at de skal få spørsmål om fugler når de mandag morgen skal kjempe for overlevelsen i Klassequizen.

Brattvåg i Klassequizen 2015

Amalie Ulla Ryste, Adela Colic, Truls Marthinussen og Lars Mikalsen er klar for klassequiz.

Foto: Brattvåg ungdomsskule

Brattvåg ungdomsskule

Amalie Ulla Ryste (reserve), Truls Marthinussen, Adela Colic og Lars Mikalsen skal representere Brattvåg ungdomsskule i Klassequizen.

Foto: Brattvåg ungdomsskule

Mandag morgen er det Brattvåg ungdomsskule sin tur i Klassequizen. Deltagerne er helt klare på at de ikke vil ha spørsmål om natur, men de tar gjerne sportsspørsmål.

– Jeg håper på spørsmål om fotball, sier Lars Mikalsen som sammen med Truls Marthinussen, Adela Colic og reserve Amelie Ulla Ryste, representerer skolen.

Aktive deltagere

Deltagerne spiller både fotball og håndball på fritida.

Colic håper også hun kan gjøre sportsinteressen til et fremtidig yrke.

– Jeg drømmer om å bli profesjonell fotballspiller, sier hun.

Kun åtte lag gjenstår

Kun åtte lag gjenstår når Brattvåg skal i ilden. Hvordan deltagerne fra Brattvåg ungdomsskule gjør det i Klassequizen kan du høre i morgensendingen til NRK Møre og Romsdal like etter klokken halv ni mandag morgen.

Terminliste Klassequizen Møre og Romsdal 2015

DATO

SKOLE

SENDING

POENG

Onsdag 07.01

Myklebust ungdomsskule

Morgen

8

Onsdag 07.01

Åheim barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 12.01

Vatne ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 12.01

Haramsøy skule

Ettermiddag

9

Onsdag 14.01

Stokksund skule

Morgen

10

Onsdag 14.01

Gursken oppvekstsenter

Ettermiddag

9

Mandag 19.01

Stordal skule

Morgen

8

Mandag 19.01

Sunnylven skule

Ettermiddag

7

Onsdag 21.01

Eidsdal skule

Ettermiddag

7

Mandag 26.01

Skarbøvik ungdomsskule

Morgen

9

Mandag 26.01

Hareid ungdomsskule

Ettermiddag

6

Onsdag 28.01

Vågsetra barne- og ungdomsskule

Morgen

9

Onsdag 28.01

Eide ungdomsskole

Ettermiddag

5

Mandag 02.02

Nordlandet ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 02.02

Frei ungdomsskole

Ettermiddag

7

Onsdag 04.02

Smøla ungdomsskole

Morgen

11

Onsdag 04.02

Sør-Tustna skole

Ettermiddag

7

Mandag 09.02

Halsa barne- og ungdomsskole

Morgen

8

Mandag 09.02

Tingvoll barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Onsdag 11.02

Eidsvåg barne- og ungdomsskole

Morgen

7

Onsdag 11.02

Eresfjord barne- og ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 23.02

Sjøholt barne- og ungdomsskule

Morgen

10

Mandag 23.02

Bekkevoll ungdomsskole

Ettermiddag

10

Onsdag 25.02

Julsundet skole

Morgen

12

Onsdag 25.02

Hustad barne- og ungdomsskole

Ettermiddag

8

Mandag 02.03

Brattvåg ungdomsskule

Morgen

5

Mandag 02.03

Skodje ungdomsskule

Ettermiddag

8

Onsdag 04.03

Rindal skole

Morgen

8

Onsdag 04.03

Surnadal ungdomsskule

Ettermiddag

7

Mandag 09.03

Blindheim ungdomsskole

Morgen

10

Mandag 09.03

Sykkylven ungdomsskule

Ettermiddag

7

Onsdag 11.03

Møre ungdomsskule

Morgen

11

Onsdag 11.03

Valldal skule

Ettermiddag

11

Lørdag 23.05

Nasjonal finale på NRK1