Marinert laks med wok Den gladeste laksen får du med marinering. Resultatet er en særdeles saftig og smakfull laksemiddag. En lettvint favoritt for hele familien.
Våre beste av havet sine rettar Vi er velsigna med ein stor blå åker, og han gir og gir. Du kan leike og fornye deg i det uendelege med fiske- og skaldyrretter – frå enkle og kjappe måltid til forseggjord matkunst. Av Ingvill Bjorland
Laks, choronsaus, potetsalat og en pakke med kål Festmiddag med laks og kål på grillen fra Bent Stiansen. Potetsalaten lages med sennepsdressing. Sausen er en variant av bearnaise tilsatt tomat.
Honningglasert laks med sitron Har du liten tid, og trenger en supergod middag som lager seg selv, da lager du honningglasert laks. Denne tar cirka 15 minutter og smaker som et herremåltid.
Grillet laks med hvitløk- og urtesmør Laks trives godt på grillen sammen med et godt urtesmør. Når du griller den med skinnet på, faller den ikke så lett fra hverandre.
Lakseform Har du rester av laks? Uansett hvilken type laks du har, så passer den godt til denne laksemiddagen.
Sprø vaffel med norsk laks La de tradisjonelle vaflene få en ny vri, og server dem med laks, egg og grønnsaker. Topp med en raus klatt med rømme.
Lun salat med laks Tareqs herlige laks fra «Hygge i hagen» med vårens tidlige grønnsaker. Den serveres med en klatt yoghurt og masse kjærlighet.
Kongekrabberavioli med sitrongressaus Det er tidkrevende å lage sin egen pasta, men har du en pastamaskin, så finn den fram og sett i gang. Fyllet er en symfoni av fisk, skalldyr og urter og sausen er en fest. Dette er mat til store anledninger.
Herleg heimelaga konfekt For mykje av det gode, er nokre gonger heilt rett. Lag ei lun og koseleg stund med heimelaga konfekt – til gjestar, som gåve eller til deg sjølv. Av Ingvill Bjorland
Kringlevridd bakst på lur Kringle i frysen. Kjapt tint – og servert lun og god til uventa gjester. Kringler er undervurderte og blir altfor sjeldan serverte i desse dagar. Set i gang og kringlevri. Av Ingvill Bjorland
Finske brød Finske brød er innmari lettvinte og veldig gode, forteller Iren Madsen. De smelter i munnen, og man vil bare ha mer! Oppskriften hadde svigerfar med seg til Norge den gangen kjærligheten traff ham. Han var dansk, og måtte ha disse kakene til jul.
Biff à la Lindström Biff à la Lindström er svenskenes svar på danskenes pariserbøf. Tilbehøret er blandet inn i kjøttdeigen før biffene blir stekt. De serveres med speilegg på toppen, stekte poteter og sylteagurk. Her er brødrene Prices oppskrift.
Sitronspecier Oppskriften på sitronspecier er fra den gangen mor til konditor Mette Blomsterberg gikk på husmorskole.
Fiskegrateng med makaroni Fiskegratengen er ekstra god om du lager den selv. Her med fullkornmakaroni og den typen hvit fisk du foretrekker.