Elgstek med telehiv 10 timer i stekeovnen gjør underverker med en stivfrossen elgstek. Det er bare starten på forvandlinga til Bodil Nordjores smakfulle telehiv.
Italiensk salat En sprø salat som passer like godt på brødskiva, sammen med fisk eller til kjøttmåltidet. Da må det bli en italiensk salat slik Bodil Nordjore lager den.
Ribberull med ny vri Noen vil ha det tradisjonelle, mens andre vil gjerne ha noe nytt til jul. Bodil Nordjore har basilikum, rosmarin, chili, ingefær og koriander i ribberullen.
Vørterkake Bunnfallet fra ølbrygginga var starten på den eldste, søte gjærbaksten. I 300 år har vi spist vørterkake i Norge. Bodil Nordjore sørger for å holde på tradisjonene til jul.
Saftig julebrød Et ferskt julebrød skal vare lenge. Ingen skal behøve å bake i løpet av juledagene. Da passer det med et saftig brød til det gode pålegget.
Vørterkake og julebrød på må-ha-lista VINJE (NRK): Bunnfallet fra ølbrygginga var starten på den eldste, søte gjærbaksten. I 300 år har vi spist vørterkake i Norge. Bodil Nordjore sørger for å holde på tradisjonene til jul. Av Britt Boyesen
Tomatsild Grå sild kan fort bli julebordets lille glansbilde. Med litt hjelp av gode ingredienser får den julefarger hvis du følger oppskriften til Bodil Nordjore.
Svinestek til pålegg Sprø og saftig svinestek kan bli et drøyt og godt pålegg. Bodil Nordjore mener denne nesten gjør seg sjøl.
Gravet ørret Den billigste fisken kan bli den beste. Bodil Nordjore deler gjerne sin oppskrift på gravet ørret som smelter i munnen.
Brytebrød med parmesanost Brytebrødet er fint tilbehør til supper, salater og pastaretter. Det kan nytes slik det er, men det smaker ekstra godt hvis du deler det på midten og stryker på litt godt smør.
Juksebacalao Lise Finckenhagen lager fiskemiddag med lettsaltet torsk. Hun har hoppet over klippfisken, men tilbehøret er det samme som mange bruker i bacalao.
Kanelknuter med vaniljekrem og solbær Gjærbakst med friske bær og vaniljekrem fra Lise Finckenhagen. Alt på en gang i en bolle: smør, sukker og kanel, vaniljekrem og rørte solbær. Deigen skal bare heve en gang.
Panna cotta med lime Fløyelsmyk dessert med frisk smak av lime. Fløtepuddingen får en frisk smak av frukt og bær med bringebær eller pasjonsfrukt.
Piadina på to måter Ost og skinke eller stekte grønnsaker mellom tynne brød? TV-kokken Gino D'Acampo lager pesto som passer til begge.
Hvit pizza med kantarell Lise Finckenhagen lager pizzaen hvit ved å bytte ut tomatsaus med crème fraîche. Kantareller, parmesan, spekeskinke og trøffelolje bidrar med mye smak i hennes oppskrift.