Det står etter forholdene bra til, men i samråd med familien ber Nationalthetrets ledelse om respekt for at både han og familien trenger ro i rehabiliteringsfasen.
Verken Nationaltheatret eller Maurstads familie har ytterligere kommentarer.
Nationaltheatret bekrefter at skuespiller Toralv Maurstad har fått et slag.
FAMILIEN BER OM RO: Toralv Maurstad på scenen i Operahuset på Eid i Nordfjord
Foto: Arne Stubhaug / NRKDet står etter forholdene bra til, men i samråd med familien ber Nationalthetrets ledelse om respekt for at både han og familien trenger ro i rehabiliteringsfasen.
Verken Nationaltheatret eller Maurstads familie har ytterligere kommentarer.
Filmen «EPA» fra Sverige gikk av med prisen Tromsøpalmen under TIFF 2021. De hadde den beste filmen i sideprogrammet Film fra nord. Vinneren av den norske fredsfilmprisen gikk til «Det finnes ingen djevel», fra Iran, Tyskland og Tsjekkia.
Russlands president Vladimir Putin kondolerer etter dødsfallet til den amerikanske tv-veteranen Larry King. Putin ble intervjuet flere ganger av King, og verdsatte hans profesjonalitet og faglige tyngde, sier en talsmann til nyhetsbyrået RIA.
Talkshow-verten Larry King er død, 87 år gammel, ifølge Kings Twitter-konto. King jobbet i TV og radio i 63 år, og utførte tusenvis av intervjuer i løpet av sitt liv. Han døde på sykehus med koronasykdom i Los Angeles i morges, amerikansk tid.
Den som mener seg rammet av urettmessig publisering, oppfordres til å ta kontakt med redaksjonen. Pressens Faglige Utvalg (PFU) er et klageorgan oppnevnt av Norsk Presseforbund som behandler klager mot mediene i presseetiske spørsmål.