Nadia Hasnaoui stepper inn om vikar for Stokstad, og skal leder direktesendingen på NRK1 fra klokka 20.05.
SUPERVIKAR: Nadia Hasnaoui stepper inn på kort varsel som programleder for The Hit.
Foto: Claus Wiese / NRKStokstad er plaget med krystallsyken – en lidelse som medfører svimmelhet, kvalme og ubalanse. Men hun er ikke satt helt ut av spill, og lover at hun kommer tilbake neste fredag.
Klar for byttehandel
– Sånt skjer. Det går heldigvis over, og jeg er tilbake neste fredag, lover Stokstad.
– Heldigvis har vi en fantastisk vikarordning i NRK, og jeg tar gjerne Året med kongefamilien hvis det skulle knipe for Nadia noen gang, sier hun.
- Les også: Her er ukas The Hit-låter
- Les også: D'Sound og Andreas Gjones vant første runde
- Les også:
Prosjektleder Stig Karlsen i NRK sier at det alltid er kjedelig å miste programlederen på kort varsel, men at det er betryggende å ha sporty og flinke alternativer som Nadia Hasnaoui i bakhånd.
Smertefritt
– Hun stepper inn på kort varsel, etter at vi det siste døgnet har sett at Marte ikke kan gjennomføre direktesendingen. Når hun er plaget med svimmelhet, blir det for vanskelig å gå på scenen i dag, sier han.
Karlsen sier at Hasnaoui er fan av The Hit, godt kjent med programkonseptet, og svært dreven på å avvikle direktesendinger, og er sikker på at kveldens sending forløper smertefritt.
– Alt innholdet i kveld blir som planlagt, og vi gleder oss til å lage en knallsending, sier han.