Det er mer quiz der det kommer fra:
QUIZ: Hvor mye kan du om Pride?
I juni flagges det for skeiv kjærlighet. Hvor mye vet du om den fargesprakende paraden?
Publisert
I juni flagges det for skeiv kjærlighet. Hvor mye vet du om den fargesprakende paraden?
– «Thanksgiving» forsøker ikke å revolusjonere skrekk- eller komisjangeren, men tilfredsstiller både blodhungeren og latterbehovet, skriver filmkritiker Birger Vestmo.
– «Gutten og hegren» er nok en fantastisk filmbragd av Hayao Miyazaki og Studio Ghibli. Det er en helt enestående filmopplevelse, og jeg gleder meg stort til nye gjensyn med nok en Ghibli-film som treffer både som animasjonskunst og som magisk eventyr, skriver filmkritiker Sigurd Vik.
Artisten Aurora og bandet Kvelertak er blant dei som skal opptre på Roskildefestivalen neste år.
Dei to er førebels dei einaste norske namna som er på neste års program. Roskildefestivalen er den største musikkfestivalen i Norden og éin av dei største i Europa.
Den som mener seg rammet av urettmessig publisering, oppfordres til å ta kontakt med redaksjonen. Pressens Faglige Utvalg (PFU) er et klageorgan oppnevnt av Norsk Presseforbund som behandler klager mot mediene i presseetiske spørsmål.