Et glimt utover det fantastiske landskapet sett fra toppen av Zugspitze.
Heldigvis var ikke gondolen alt for full, men når de store trærne under deg krymper og blir til en liten prikk, er det ikke stas for den som ikke liker høyder. Bedre blir det ikke når gondolen stopper midt inne i tåka!
PublisertOppdatert
Artikkelen er flere år gammel.
Men han kom opp til slutt, og selv om skydekket skjermet for en del av den fantastiske utsikten man kan nyte fra toppen av Zugspitze, anbefaler Andreas opplevelsen det er bare å ta turen opp.
Ikke bare det. Har man kjent på nerver og uro på turen opp, er det å komme ned igjen også en opplevelse. En opplevelse som skjerper apetitten.
Ber USA utvise russiske journalister og ambassadør
Avisen Wall Street Journal ber USA utvise den russiske ambassadøren og russiske journalister, som svar på pågripelsen av deres korrespondent i Russland, ifølge nyhetsbyrået AFP.
– En utvisning av Russlands ambassadør til USA, samt alle russiske journalister som jobber her, er det minste vi forventer, skriver avisa i en lederartikkel.
– Timingen av arrestasjonen ser ut til å være en nøye kalkulert provokasjon for å sette USA i forlegenhet og skremme utenlandsk presse som fortsatt er til stede i Russland, heter det videre.
Det hvite hus har fordømt fengslingen av Gershkovich og advarer amerikanske statsborgere mot å reise til Russland. Amerikanere som alt befinner seg der, oppfordres til å forlate landet.
Alkoholbruk kan gi økt risiko for en rekke sykdommer, og regjeringen vurderer å merke alkoholholdig drikke med en advarsel.
Alkohol er det mest brukte rusmiddelet i befolkningen, og størstedelen av de helsemessige og sosiale rusproblemene i samfunnet er knyttet til alkohol, slås det fast i Folkehelsemeldingen.
En mulig merkeordning er et av tiltakene regjeringen ser på for å redusere alkoholbruken.
Norge har satt som mål å reduseres skadelig bruk av alkohol med 20 prosent innen 2030. Det vil være utfordrende siden Norge allerede har tatt ut en stor del av gevinsten gjennom en restriktiv alkoholpoliti. Ikke desto mindre vil myndighetene arbeidere videre for å nå målet, heter det i meldingen, som helse- og omsorgsminister Ingvild Kjerkol (Ap) la fram fredag.