SE OGSÅ: |
![]() |
ALT OM: |
Alle P2-program handler om Henrik Ibsen søndag 19.mars. Språkteigen, Museum, Verdibørsen, Morgenkonserten, you name it!
Den store Ibsen-quizen
Programoversikt for Ibsen-dagen her

Hans Olav Brenner og Agnes Moxnes leder direktesendingen på NRK P2. Foto: Ole Kaland
Dessuten inviterer vi til 4 timers direkte sending fra foajeen på Det Norske Teatret, fra klokken 13.00 til 17.00. Programledere er Agnes Moxnes fra Kulturbeitet på P2 og Hans Olav Brenner fra fjernsynets Bokprogrammet.
Celebre gjester
Utenriksminister Jonas Gahr Støre kommer. Diva Wenche Foss kommer. Det samme gjør forfatter av den nye Ibsenbiografien, Ivo de Figueiredo og Ibsenekspert Vigdis Ystad. Lars Lillo-Stenberg presenterer Ibsen på sin måte, og det samme gjør Tron Øgrim, Henry Notaker og mange flere.
Ibsen-konkurranse
Det blir Ibsen-quiz, og alle lyttere får sjansen til å være med på å kåre det aller beste Ibsen-sitatet. Premien er en flunkende ny DAB-radio.
Du kan sende mail med sitater og spørsmål til ibsen@nrk.no