Hør:
Kurer NRK P2
Kurer har brukt inngangen på det det nye året til og se på noen av fjorårets viktgste trender og begivenheter innen media i 2007. Vi skal også se litt inn i glasskula for og se hvordan utvklingen kan bli videre.
Pop-gruppa Team Me som ga seg da de var på topp på hitlistene for fire år siden starter opp igjen. Det skriver de på sin facebookside i dag. Gruppa med medlemmer fra Stange, Elverum, Åsnes og Gausdal, fikk Spellemannsprisen i 2011.
10 år har gått siden Espen Lind, Kurt Nilsen, Alejandro Fuentes og Askil Holm sist hadde konsertserie i Norge. Nå blir de nye gitarkameratene å se i Ålesund 31. mai, og Kristiansund den 14. juni. Det som startet med en stillferdig versjon av Cohens «Halleljujah» på Skavlan i 2006, ble etterfulgt av en landsdekkende Norgesturné, Spellemannpris og tre randsfylte Oslo Spektrum.
Skal du på Palmesus eller en annen festival på Sørlandet i sommer, kan det hende at du må bruke ølglasset flere ganger. Festivalbransjen i Norge har nå fokus på å ta i bruk gjenbruksglass for å kutte bruken av engangsplast.
Den som mener seg rammet av urettmessig publisering, oppfordres til å ta kontakt med redaksjonen. Pressens Faglige Utvalg (PFU) er et klageorgan oppnevnt av Norsk Presseforbund som behandler klager mot mediene i presseetiske spørsmål.