Dette er de nominerte til Gullruten

«Lyngbø og Hærlands Big Bang», «Himmelblå» og «Harry & Charles» er alle blant årets nominerte til Gullruten 2010.

gullruten

«Hærland og Lyngbøs Big Bang», «Himmelblå» og «God natt, elskede» kan vinne pris under Gullruten 2010.

Foto: Fotomontasje NRK

Blant dagens fornøyde TV-personligheter, finner vi komiker og programleder Anne-Kat Hærland.

Sammen med Dagfinn Lyngbø har hun siden begynnelsen av mars hatt en plass i gullrekka på NRK med programmet «Hærland og Lyngbøs Big Bang».

– Vi synes det er veldig stas å bli nominert allerede i første sesong av programmet, sier hun til NRK.no.

Les også: NRK kan ta storeslem på Gullruten

I tilegg til «Beste underholdningsprogram», er Hærland også nominert i kategorien «Beste kvinnelige programleder».

Slipper «Nytt på nytt»-konkurranse

Den 38-årige komikeren har både vunnet og vært nominert flere ganger tidligere, blant annet med «Nytt på Nytt».

– Men jeg blir veldig glad om vi vinner, sier hun – og er glad at de ikke havnet i kategorien for beste humorprogram.

Der finner vi nemlig «Nytt på nytt», som har vunnet Gullruten fem ganger tidligere.

Her er den fullstendige listen over årets nominerte:

Beste Underholdningsprogram:

Strix Televisjon for TV 2: Smaken av Norge
Rubicon TV for NRK: Lyngbø og Hærlands Big Bang
Monster Entertainment for TV 2: Senkveld med Thomas og Harald
Dinamo Story for NRK: Landeplage

Beste Reality:

Strix Televisjon for NRK: Klasse 10B
Mastiff for NRK: Ingen Grenser
Monster Entertainment for TV3: Hellstrøm rydder opp
Monster Entertainment for TVNorge: Blanke Ark

Beste Dokusåpe:

Feelgood Scene Film og TV AS for TV2 Zebra: Sirkus Sand!
NRK for NRK: Lærerne
Mediacircus TV for TVNorge: Kystpatruljen
Limelight Film & TV for NRK: Jentene på Toten

Beste TV-drama:

NRK for NRK: God natt elskede
NRK for NRK: Harry & Charles
NRK for NRK: Himmelblå
Nordisk Film & TV for NRK: Honningfellen

Beste Humorprogram:

Rubicon TV for TV 2: Golden Goal
Monster Entertainment for TV 2: Lurt! av Karlsen
NRK for NRK: Nytt på nytt
Feelgood Scene Film og TV AS for TV 2: Torsdag kveld fra Nydalen

Beste Barne- eller ungdomsprogram:

TV 2 for TV 2: Waschera
NRK for NRK: Newton
NRK for NRK: Megafon
NRK for NRK: Kometkameratene

Beste Magasin- eller livsstilsprogram:

Nordisk Film & TV for NRK: Berulfsens Konspirasjoner
NRK for NRK: Hjernevask
NRK for NRK: Norsk attraksjon
Rubicon TV for TV3: Luksusfellen

Beste fakta- eller aktualitetsprogram:

NRK for NRK: FBI – Connecting People
NRK for NRK: Himmelgrå
NRK for NRK: Ingens Barn
TV 2 for TV 2: Jakten på den mistenkte

Beste tv-dokumentar:

Bivrost film & TV for NRK: Min Mammas Gård
Fabelaktiv for NRK: Rødt, hvitt og skrått
Motlys for NRK: Livet er jævlig deilig
Speranza Film for TV 2: Moderne Slaveri

Beste kvinnelige skuespiller:

Maria Bonnevie i Harry & Charles
Lisa Tønne i Ali Reza and The Rezas
Linn Skåber i God natt elskede
Line Verndal i Himmelblå

Beste mannlige skuespiller:

Gard Eidsvold i God natt elskede
Hallvard Holmen i Himmelblå
Jakob Cedergren i Harry & Charles
Reidar Sørensen i Honningfellen

Beste kvinnelige programleder:

Nadia Hasnaoui i Kvitt eller dobbelt
Anne Kat Hærland i Lyngbø og Hærlands Big Bang
Solveig Hareide i Newton
Anne Lindmo i Store Studio

Beste mannlig programleder:

Eyvind Hellstrøm i Hellstrøm rydder opp
Fredrik Skavlan i Skavlan
Hans Olav Brenner i Bokprogrammet
Petter Schjerven i Tingenes tilstand

Beste nye programserie:

Mastiff for NRK: Ingen Grenser
Strix Televisjon for NRK: Klasse 10B
Fabelaktiv for NRK: Rødt, hvitt og skrått
Feelgood Scene Film og TV for TV 2: Torsdag kveld fra Nydalen

Kulturstrøm