NRK Meny
Normal

by:Larm-programmet er klart

I alt 35 nye artister er føyd til by:Larm-programmet, som i år spenner videre i musikksjangrer enn noensinne.

Lionheart Brothers

Lionheart Brothers har meldt sin ankomst til by:Larm i Oslo.

Foto: Racing Junior / NTB

by:Larm-arrangørene mener de siste tilskuddene til bidragslisten nærmest er det totale by:Larm- programmet - i miniatyr.

Ukjente og kjente

«Her finner vi ukjente og kjente artister, nisjeband fra ulike sjangere samt en del artister fra våre naboland», heter det i en pressemelding.

Alt i alt teller by:Larm Live-programmet nå 127 artister, en solid økning sammenlignet med tidligere år. Det er også en sterkere satsning på nordiske band i år.

Mange sjangre

Både kjente og ukjente artister fra jazz, metall, samtidsmusikk, folkemusikk, hiphop, elektronika og techno er å finne på programmet.

Urørt-vinner Ida Maria.

SPILLER PÅ BY:LARM: Tidligere Urørt-vinner Ida Maria.

Foto: Kim Erlandsen / NRK

I tillegg til det offisielle Liveprogrammet, vil det bli offentliggjort hele 90 artister til det nye klubbkonsept - club:Larm - i løpet av de kommende ukene.

35 «nye» band

På listen over de 35 siste «påmeldte», finner vi navn som Gerilja, Grande, Haddy N'jie, Hooga Troopers, In Vain, Ida Maria, Thom Hell, The Lionheart Brothers og Ungdomskulen.

Bransjehappeningen by:Larm går i år av stabelen fra 21. til 23. februar i Oslo.

Her er de 35 siste artistene og bandene som er bekreftet:

  • All Ears, All Scars
  • Benni Hemm Hemm (isl)
  • Bloodgroup (isl)
  • Cris Lee
  • Ungdomsskulen

    SPILLER PÅ BY:LARM: Ungdomsskulen.

    Foto: Johannessen, Sara / SCANPIX
    Charlotte & Co stars
  • Davy Jones’ Locker
  • Eilertsen/Storløkken/Lofthus
  • Familjen (se)
  • FM Belfast (isl)
  • Gerilja – Zoom Urørt vinner
  • Goodiepal (fær)
  • Grande
  • Hiawata!
  • Haddy N'jie
  • Hooga Troopers
  • In Vain
  • Ida Maria
  • Kenneth Ishak
  • Mapei (se)
  • Miss Li (se)
  • Moving Oos
  • Nils med Skills
  • O.S.A
  • Sahg
  • Serena Maneesh
  • Sonic Syndicate (se)
  • Soulvenom
  • Splashgirl
  • Stella Mwangi
  • Thom Hell
  • Tingsek (se)
  • The Lionheart Brothers
  • The Thing
  • The Disciplines
  • Ungdomskulen - Alarmprisvinner