Regi: Annette Sjursen
Foto: Philip Øgaard
Manus: Annette Sjursen og Lars Saabye Christensen etter hans novelle Den misunnelige frisøren
Genre: Drama
Skuespillere: Gard Eidsvold, Bjørn Sundquist, Hildegun Riise
Av Helen De Bellis/Eline Lindhjem
Frank en frisør av den gamle skole iført slips og hvit kittel. Han svinger en avlegs saks og har vel gått ut på dato i konkurranse med tiden.

Fra filmen "Min misununnelige frisør"
Frank er ingen forandringenes mann. Han har aldri tatt store valg i livet og har arvet salongen og kundene etter far og bestefar. Den siste stamkunden er Bent. En stø kar som aldri er borte fra jobben som portør på likhuset.
Bent liker også tryggheten i rutiner og vaner. Frisøren klamrer seg til sin siste stamkunde som en blekksprut. Men taket glipper når en søt aromaterapeut flytter inn rett over gaten. Damen har et varmt hjerte men elendig hukommelse. Hun husker verken folk eller situasjoner fra dagen før. Unge Bent detter helt ut av rutinen og likevekten og skifter både frisør og sveis.
Lars Saaby Christensen
”Min misunnelige frisør” er skrevet av Lars Saaby Christensen og vi kjenner igjen hans univers. Filmens tema er å våge seg ut på dypt vann, å tørre forandringen. Filmatisk står ikke denne filmen for særlige forandringer .

Fra filmen "Min misunnelige frisør"
Her er det ikke noe revolusjonerende nytt eller eksperimentelt. Men formen kler historien – Dette er en helstøpt historie drevet frem av gode skuespillere. Gard Eidsvold, Bjørn Sundquist og Hildegunn Riise leverer glimrende spill.
En sjarmerende og varm film med pussige personer, underfundige situasjoner og stillferdig humor.