Følg Klassequizen i Trøndelag!

Lurer du på hvordan det går med laget «ditt»? Det får du svaret på her!

Klassequiz-trofeet.

TROFÉ: Hvem som stikker av med Klassequiztrofeet må vi vente helt til våren med å finne ut av. Men i denne saken kan du allerede nå følge med på hvordan det går med trøndelagslagene i de innledende rundene denne høsten.

Foto: NRK

Klassequizen er en nasjonal kunnskapskonkurranse for elever på 10. trinn.

Over 600 lag fra hele landet deltar, hvor de får spørsmål om både skolepensum og generell kunnskap.

Fra Trøndelag skal 57 lag fra nord til sør i ilden høsten 2021.

Quizene kan du følge mandager, onsdager og fredager i God morgen Trøndelag kl. 08.30 og God ettermiddag Trøndelag kl. 16.00 i NRK P1.

Scroller du helt nederst i denne saken, finner du lenke til alle quizene som har blitt sendt på radio.

TV-sendt finale

I første omgang kjemper lagene om å kapre en av de seks plassene i fylkesfinalen, som går av stabelen i begynnelsen av januar.

Fra fylkesfinalen vil tre lag gå videre til den nasjonale finalen i Oslo, som sendes på NRK1 våren 2022.

Vinneren av finalen i Oslo får Klassequizen-trofeet og vinner også en konsert i samarbeid med MP3 på sin skole. Konserten går direkte på NRK2 med artister og gjester.

Her kan du høre Klassequizen

Lenke til quizene fylles på fortløpende etter hvert som de har gått på radio.

Leka barne- og ungdomsskole med i Klassequizen 2021/2022.

LEKA BARNE- OG UNGDOMSSKOLE: Ingri Elise Holand Floa, Charlene Ulriksen og Eivind Myrvold Pettersen hadde med seg en liten heiagjeng fra resten av ungdomstrinnet.

Foto: Hanne Bernhardsen Nordvåg / NRK
Hannah Emilie Jørgensen, Mao Vatn og Jørgen Tharaldsen Fosstvedt ved Lensvik skole er med i Klassequizen.

LENSVIK SKOLE: I fjor kom skolen helt til den TV-sendte finalen, og Hannah Emilie Jørgensen, Mao Vatn og Jørgen Tharaldsen Fosstvedt forsvarte skolens ære godt i år.

Foto: Hanne Bernhardsen Nordvåg / NRK
Kristian Holmgaard, Veronica Gust og Lotte Aakerholm ved Orkanger ungdomsskole med i Klassequizen.

ORKANGER UNGDOMSSKOLE: Kristian Holmgaard, Veronica Gust og Lotte Aakerholm var klare for å vise litt muskler i Klassequizen.

Foto: Hanne Bernhardsen Nordvåg / NRK
Magnus Buseth Johannessen, Synnøve Iversen Hoseth og Victor Werner Seitz ved Hommelvik ungdomsskole er med i Klassequizen.

HOMMELVIK UNGDOMSSKOLE: Magnus Buseth Johannesen, Synnøve Iversen Hoseth og Victor Werner Seitz stilte spente opp i årets utgave av Klassequizen.

Foto: Hanne Bernhardsen Nordvåg / NRK
Jørgen Wittner, Ane Mørch og Henrik Helland ved Rosenborg skole i Klassequizen.

ROSENBORG SKOLE: Jørgen Wittner, Ane Mørch og Henrik Helland var det første av mange Trondheimslag som skal i ilden denne høsten.

Foto: Hanne Bernhardsen Nordvåg / NRK
Sigve Hårstad, Lina Saltbones Sørdahl og Thea Kolstad Strøm er med i Klassequizen fra Åset skole.

ÅSET SKOLE: Kan det bli en finaleplass for Sigve Hårstad, Lina Saltbones Sørdahl og Thea Kolstad Strøm, som klinte til med 11 poeng i Klassequizen?

Foto: Hanne Bernhardsen Nordvåg / NRK
Jenny Norum Hallset, Sander Ness og Nathaniel Nikolaisen ved Inderøy ungdomsskole er med i Klassequizen.

INDERØY UNGDOMSSKOLE: Fleipefaktoren var høy innad i Inderøylaget Jenny Norum Hallset, Sander Ness og Nathaniel Nikolaisen.

Foto: Hanne Bernhardsen Nordvåg / NRK
Vibeke Nilsen Behrns, Martin Tørring og Alva Toldnes Kaldahl ved Namdalseid skole er med i Klassequizen.

NAMDALSEID SKOLE: Vibeke Nilsen Behrns, Martin Tørring og Alva Toldnes Kaldahl med en god prestasjon fra et flunkende nytt skolebygg i Namdalseid.

Foto: Hanne Bernhardsen Nordvåg / NRK
Erle Wiik-Granrud, Mascha Karkosz og Ola Marius Johansen ved Bransfjord skole er med i Klassequizen.

BRANDSFJORD SKOLE: Erle Wiik-Granrud, Mascha Karkosz og Ola Marius Johansen var klare til å forsvare skolens ære.

Foto: Hanne Bernhardsen Nordvåg / NRK
Håkon Hatlegjerde, Arne Tobias Furuvik og Ina Mathilde Svee er med i Klassequizen fra Strand barne- og ungdomsskole.

STRAND BARNE- OG UNGDOMSSKOLE: Håkon Hatlegjerde, Arne Tobias Furuvik og Ina Mathilde Svee har havet som nærmeste nabo ved Strand barne- og ungdomsskole i Osen.

Foto: Hanne Bernhardsen Nordvåg / NRK
Ingeborg Kvernmo, Aslak Rotmo og Serine Marie Storstad ved Vuku barne- og ungdomsskole er med i Klassequizen.

VUKU BARNE- OG UNGDOMSSKOLE: Ingeborg Kvernmo, Aslak Rotmo og Serine Marie Storstad stilte med et sterkt lag fra Vuku.

Foto: Grethe Dyrstad
Laget fra Meråker skole i Klassequizen.

MERÅKER SKOLE: Amalie Skjelstadås, Theodor Østerås og Kristian Kvernmo hadde hele klassen som publikum og heiagjeng under quizen.

Foto: Ole Jacob Lund-Tangen
Klassequiz-laget fra Vårtun kristne oppvekstsenter i Levanger.

VÅRTUN KRISTNE OPPVEKSTSENTER: Et lag med internasjonal schwung fra Levanger, bestående av James Ronald Willis, Malin Eggen Fossum og Remy Alexander Busch.

Foto: Berit Tennfjord
Anton Velde Gartland, Mathias Dybvadsskog og Peder Sandnes ved Snåsa Montessoriskole deltar i Klassequizen.

SNÅSA MONTESSORISKOLE: Dette er en liten skole i nordfylket, og Klassequiz-laget Anton Velde Gartland, Mathias Dybvadsskog og Peder Sandnes utgjør dermed halve 10. trinn.

Foto: Lars Peder Dunfjeld
Ida Bentzen Friheim og Sara Dullum Wintervold deltar i Klassequizen.

HEGRA UNGDOMSSKOE: Ida Bentzen Friheim og Sara Dullum Wintervold er to av tre deltakere i quizlaget fra Hegra. Preben Leinslie-Walsøe er sistemann, som ikke var til stede da bildet ble tatt.

Foto: Jørgen Nesbø
Tage Vekseth-Hahn, Erlend Landsem og Johanne Ringdal i Klassequizen med Steinkjer ungdomsskole.

STEINKJER UNGDOMSSKOLE: Tage Vekseth-Hahn, Erlend Landsem og Johanne Ringdal stilte morgenblide opp til quiz ved Steinkjer ungdomsskole.

Foto: Hanne Bernhardsen Nordvåg / NRK
Sjå direkte frå Standebarm skule. Havsun, Peder Elias og Sval held konsert. Agnetesh kjem og!

Disse artistene hyllet Klassequizenvinnerne

Klassequiz finale 2019 fra Troms fylke

Finnsnes og Bardufoss vant Klassequizen i Troms

mP3-Martin besøkte Klassequiz-vinnerne

Halsa og Ytre Herøy vann Klassequizen

Kvåle og Gloppen gjekk vidare i fylkesfinalen

Her kan du sjå heile finalen i Klassequizen