Hvem vinner Klassequizen i Innlandet?

69 skoler i Innlandet skal kjempe om å vinne årets Klassequiz, det er ny rekord! Her kan du se resultater og sendetider.

Klassequizdeltagerne fra Ajer ungdomsskole i Hamar. F.v. Marte Schytte Grinden, Oscar Andreassen og Alva Rørvig Kristiansen.

Klassequizdeltagerne fra Ajer ungdomsskole i Hamar. F.v. Marte Schytte Grinden, Oscar Andreassen og Alva Rørvig Kristiansen.

Foto: Ola Bjørlo Strande / NRK
69 skoler er med i årets Klassequiz.

  • Klassequizen er en nasjonal kunnskapskonkurranse for elever på 10. trinn.
  • Fra midten av september og fram til 15. desember sendes kvalifiseringsrundene på P1, enten mellom 0830 og 0900 i morgensendinga eller mellom klokka 1430 og 1500 i ettermiddagssendinga.
  • Over 600 skoler er med fra hele landet og til slutt møtes 36 lag til landsfinaler i Oslo våren 2022.
  • To lag fra tidligere Hedmark og to fra tidligere Oppland får delta i vårens finalerunder i Oslo.
  • Vinneren av Klassequizen 2022 får besøk av mp3 som holder en direktesendt konsert med gjester og artister fra vinnerklassens skole i slutten av mai 2022. Konserten er planlagt sendt på NRK1.

Sendeskjema Klassequizen 2021/2022

Skole

Sendedato

Sendetid

Resultat

Åmot ungdomsskole

20.9.

Morgen

8

Elverum ungdomsskole

20.9.

Ettermiddag

6

Øystre Slidre ungdomsskule

22.9.

Morgen

9

Nord-Aurdal ungdomsskole

22.9.

Ettermiddag

10

Vestre Slidre skule

23.9.

Ettermiddag

5

Vang barne- og ungdomsskule

24.9.

Ettermiddag

10

Os skole

27.9.

Morgen

11

Kvikne skole

27.9.

Ettermiddag

6

Lesja skule

29.9.

Morgen

9

Lesjaskog skule

29.9.

Ettermiddag

6

Wang Ung

30.9.

Ettermiddag

9

Furnes ungdomsskole

1.10.

Ettermiddag

7

Brandbu ungdomsskole

4.10.

Morgen

10

Gran ungdomsskole

4.10.

Ettermiddag

8

Kongsvinger ungdomsskole

6.10.

Morgen

11

NTGU Kongsvinger

6.10.

Ettermiddag

7

Øyer ungdomsskole

7.10.

Ettermiddag

10

Sør-Fron ungdomsskule

8.10.

Ettermiddag

4

Børstad ungdomsskole

11.10.

Morgen

7

Ajer ungdomsskole

11.10.

Ettermiddag

8

Ener ungdomsskole

13.10.

Morgen

Åretta ungdomsskole

13.10.

Ettermiddag

Hammartun skole

14.10.

Ettermiddag

Gausdal ungdomsskole

15.10.

Ettermiddag

Tolga skole

18.10.

Morgen

Tynset ungdomsskole

18.10.

Ettermiddag

Etnedal skule

20.10.

Morgen

Hedalen barne- og ungdomsskole

20.10.

Ettermiddag

Åsnes ungdomsskole

21.10.

Ettermiddag

Grue ungdomsskole

22.10.

Ettermiddag

Dovre ungdomsskole

25.10.

Morgen

Vågå ungdomsskule

25.10.

Ettermiddag

Skjåk barne- og ungdomsskule

27.10.

Morgen

Lom ungdomsskule

27.10.

Ettermiddag

Fagertun skole

29.10.

Ettermiddag

Stor-Elvdal ungdomsskole

1.11.

Morgen

Vestre Toten ungdomsskole

1.11.

Ettermiddag

Dokka ungdomsskole

3.11.

Morgen

Eidskog ungdomsskole

3.11.

Ettermiddag

Austmarka barne- og ungdomsskole

5.11.

Ettermiddag

Lena ungdomsskole

8.11.

Morgen

Skreia ungdomsskole

8.11.

Ettermiddag

Folldal skole

10.11.

Morgen

Alvdal ungdomsskole

10.11.

Ettermiddag

Heidal skule

12.11.

Ettermiddag

Otta ungdomsskole

15.11.

Morgen

Romedal ungdomsskole

15.11.

Ettermiddag

Stange ungdomsskole

17.11.

Morgen

Ottestad ungdomsskole

17.11.

Ettermiddag

Trysil ungdomsskole

19.11.

Ettermiddag

Engerdal barne- og ungdomsskole

22.11.

Morgen

Ringebu ungdomsskole

22.11.

Ettermiddag

Vinstra ungdomsskole

24.11.

Morgen

Brøttum barne- og ungdomsskole

24.11.

Ettermiddag

Moelv ungdomsskole

26.11.

Ettermiddag

Biri ungdomsskole

29.11.

Morgen

Snertingdal skole

29.11.

Ettermiddag

Nes ungdomsskole

1.12

Morgen

Brumunddal ungdomsskole

1.12.

Ettermiddag

Våler ungdomsskole

3.12.

Ettermiddag

Glommasvingen skole

6.12.

Morgen

Nord-Odal ungdomsskole

6.12.

Ettermiddag

Bjoneroa skole

8.12.

Morgen

Søndre Land ungdomsskole

8.12.

Ettermiddag

Løten ungdomsskole

10.12.

Ettermiddag

Hedmarken friskole

13.12.

Morgen

Vardal ungdomsskole

13.12.

Ettermiddag

Kopperud skole

15.12.

Morgen

Hamar montessoriskole

15.12.

Ettermiddag

Flere saker fra Innlandet