NRK Meny
Normal

Her kan du stemma på valdagen

Lurer du på kor du kan stemme på valdagen? Ikkje fortvil, den komplette lista over vallokaler i Hordaland får du her.

Valgurne

Valdagen er måndag 14. september, men nokre kommunar har også stemmedag på søndag 13. september. På sjølve valdagen må du stemma i din eigen kommune.

Foto: Erichsen, Jarl Fr. / SCANPIX

Vallogo

Klikk på din kommune for å få vita kor du kan stemme på valdagen. Husk at du må stemma i kommunen der du bur på sjølve valdagen 14.september.

Sjekk her for meir informasjon om opningstidene og adressene til vallokala.

Askøy

  • Davanger skole
  • Erdal barneskole
  • Fauskanger barne- og ungdomsskole
  • Follese skole
  • Hanøy skole
  • Haugland skole
  • Hetlevik skole
  • Hop Skole
  • Kleppe skole
  • Kleppestø ungdomsskole
  • Strusshamn skole
  • Træet skule
  • Tveit skole
  • Voksenopplæringen

Austevoll

  • Drøna skulehus
  • Kolbeinsvik skule
  • Møkster skule
  • Selbjørn skule
  • Stolmen skulehus
  • Storebø skule
  • Storekalsøy grendahus
  • Trolandshamar skule
  • Vinnes skule

Austrheim

  • Årås skule
  • Austrheim kyrkjelydshus
  • Kaland barne- og ungdomsskule

Bergen

Arna bydel

  • Ytre Arna skole
  • Ådnamarka skole
  • Garnes ungdomsskole
  • Lonehallen

Bergenhus bydel

  • Bergen Rådhus Kantinen
  • Vitalitetssenteret Møhlenpris
  • Nordnes skole
  • Haukeland skole
  • Rothaugen skole
  • Hellen skole

Fana bydel

  • Kringlebotn skole
  • Kaland skole
  • Kirkevoll skole
  • Apeltunhallen
  • Fana kulturhus
  • Paradis skole
  • Sædalen skole

Fyllingsdalen bydel

  • Bønes arena/Bønes skole
  • Lyshovden skole
  • Lynghaug skole
  • Ortun skole

Laksevåg bydel

  • Olsvikhallen
  • Vadmyra skole
  • Frøyahallen
  • Nygårdslien skole
  • Mathopen skole
  • Alvøen skole
  • Bjørndalsskogen skole

Ytrebygda bydel

  • Skranevatnet skole
  • Rå skole
  • Hjellestad skole
  • Skeie skole
  • Liland skole
  • Søreide skole

Årstad bydel

  • Ny-Krohnborg avd. skole
  • Landåshallen
  • Slettebakken skole
  • Haukelandshallen

Åsane bydel

  • Eidsvåg skole
  • Tertnes skole
  • Mjølkeråen skole
  • Salhus skole
  • Haukedalen skole
  • Hordvik skole
  • Haukås skole
  • Kyrkjekrinsen skole
  • Rollandshallen

Bømlo

  • Bedehuset
  • Foldrøy skule
  • Gilje skule
  • Langevåg Bygdatun
  • Meling skule
  • Moster skule
  • Rubbestadneset skule
  • Svortland skule
  • Våge skule

Eidfjord

  • Eidfjord kommunehus

Etne

  • Etne Kulturhus
  • Fjæra skule
  • Sævareid skule
  • Skånevik skule

Fedje

  • Fedje fleirbrukshall

Fitjar

  • Fitjar kultur- og idrettsbygg
  • Hageberg skule
  • Osternes bedehus
  • Øvrebygda skule
  • Sælevik skule

Fjell

  • Ågotnes skule
  • Bjorøy skule
  • Brattholmen skule
  • Fjell ungdomsskule - gymsalen
  • Foldnes skule
  • Hjelteryggen skule
  • Skålvik skule
  • Tellnes skule
  • Ulveset skule

Fusa

  • Fusa samfunnshus
  • Fusa ungdomsskule
  • Holdhus oppvekstsenter
  • Nore Fusa oppvekstsenter
  • Søre Fusa oppvekstsenter
  • Strandvik oppvekstsenter

Granvin

  • Granvin sjukeheim

Jondal

  • Herand kulturhus
  • Jondal skule
  • Strandatun

Kvam

  • Ålvik bibliotek
  • Norheimsund idrettshall
  • Øystese idrettshall
  • Strandebarm skule
  • Tørvikbygd skule

Kvinnherad

  • Hatlestrand skule
  • Husnes Kulturhus
  • Øyatun Skule
  • Rosendal-Gymsalen

Lindås

  • Alversund skule
  • Eikanger skule
  • Idrettsbygget Ostereidet
  • Kløvheim skule
  • Knarvik barneskule
  • Leiknes skule
  • Lindås barneskule
  • Myking skule
  • Myksvoll grendahus
  • Seim skule
  • Skodvin skule

Masfjorden

  • Kommunehuset
  • Matre skule
  • Nordbygda skule

Meland

  • Flatøy gamle skule
  • Grasdal skule
  • Meland Aktiv - Fossemyra
  • Nordavinden tidlegare Husebø bedehus
  • Rossland skule
  • Vestbygd skule

Modalen

  • Kommunehuset på Mo
  • Samfunnshuset Øvre Helland

Odda

  • Skare barneskule - gymsalen
  • Tyssedal barneskole - gymsalen
  • Småsalen i Røldal grendehus
  • Ungdomshallen i Odda

Os

  • Kløvertun sanitetshus
  • Lunde barneskule
  • Luranetune - Kantina
  • Lysekloster barneskule
  • Nore Neset Aktivitetshus
  • Os Idrettshall
  • Søfteland barneskule
  • Søre Øyane barneskule
  • Ungdomshuset i Hegglandsdalen
  • Ungdomshuset i Nordstrøno

Osterøy

  • Bedehuset Tysse
  • Bruvik aldersbustader - fellesrommet
  • Fotlandsvåg skule
  • Hamre skule
  • Hauge skule
  • Haus skule
  • Hjellvik skule
  • Lonevåg skule
  • Sion sitt bygg Bysheim
  • Skulebygget Mjøsdalen
  • Ungdomshuset Grønskaret
  • Valestrand skule
  • Votlo bedehus

Øygarden

  • Blomvåg skule
  • Rong skule
  • Tjeldstø skule
  • Toftøy skule

Radøy

  • Austebygd skule
  • Hordabø skule
  • Radøyhallen
  • Sæbø skule

Samnanger

  • Nesodden bedehus
  • Nordbygda grendahus
  • Samnanger ungdomsskule

Stord

  • Huglo skule
  • Kulturhuset
  • Prestagardsskogen fleirbrukshall
  • Samhald
  • Solidhuset
  • Utbygdo Grendahus

Sund

  • Glesnes skule
  • Skogsvåg skule
  • Stranda skule
  • Sund skule
  • Telavåg skule

Sveio

  • Førde Samfunnshus
  • Sambrukshuset
  • Vikse skule

Tysnes

  • Idretts- og kulturbygget
  • Lunde bedehus
  • Onarheim skule
  • Rådhuset
  • Tysnes bedehus

Ullensvang

  • Djønno grendahus
  • Hauso samfunnshus
  • Krossvoll

Ulvik

  • Tenestorget i Sentrumsbygget

Vaksdal

  • Bergsdalen skule
  • Dale barne- og ungdomsskule
  • Eidsland grendahus
  • Eksingedalen skule
  • Stamnes skule
  • Stanghelle samfunnshus
  • Vaksdal samfunnshus

Voss

  • Bjørgum skule
  • Bordalen skule
  • Bulken skule
  • Gullfjordungen skule
  • Hauge ungdomshus
  • Heradshuset
  • Kløve skule
  • Myrkdalen skule/barnehage
  • Oppheim skule
  • Palmafossen skule
  • Raundalen skule
  • Sambygg
  • Skulestad skule
  • Tinghuset/Kommunestyresalen
  • Ungdomshuset

Kjelder: Nettsidene til kommunane og valglokaler.no

Valgomat og debattar

Er du framleis usikker på kven du skal stemma på ved kommunevalget?

Følg valnatta måndag 14. september direkte her på våre nettsider. Vi sender i fem timar på nett/radio/tv frå klokka 20.30, direkte frå Litteraturhuset i Bergen.

Siste video

Programleiar: Jan Børge Leirvik
Programleiar: Jan Børge Leirvik
Programleiar: Jan Børge Leirvik