Tre av fire sa nei til sammenslåing Hjartdølene vil ikke slå seg sammen med Notodden. Det ble klart etter folkeavstemningen i går. Folket var tydelig, og hele 75 prosent sa nei til sammenslåing. Av Sjur Øverås Knudsen og Anita Moland
Utryddet beverdam med gravemaskin Hytte-eier i Tuddal, Jostein Hansen, raser mot grunneieren etter at han i sommer fant beverdammen nær hytta si rasert - av en gravemaskin.
Bondeopprør i Hjartdal Store forventninger til det nyskrevne bygdespelet om Bondeopprøret i Hjartdal i 1540.
Vil hente inn internasjonale eksperter Konservatoren som får kritikk for sin jobb med restaurering av rosemaling i Hjartdal vil nå kontakte en ekspert.
Gammel rosemaling kan være ødelagt Riksantikvaren med knallhard kritikk mot kulturetaten i Telemark: Har ødelagt mer enn 200 år gammel rosemaling.
E 134 stengt i Hjartdal E 134 gjennom Ambjørndalen i Hjartdal var delvis stengt i dag etter at eit vogntog velta i vegbanen.
Hjartdal svikter eldreomsorgen Det er dårlige rutiner i eldreomsorgen i Hjartdal. Helsetilsynet påpeker flere avvik, og gir nå pålegg om å rydde opp.
Vil forby telefonsalg Knut Buen er lei av at de som ringer enten vil tigge penger eller selge ting. - Det begynner å bli en kommersiell rovdrift på folks hjertelag, sier spelemannen.