Kriminelt bra i Farsund Så godt liker tyske filmprodusenter seg i Farsund at de i løpet av fire år har spilt inn tre filmer. Av Gunnar Kleiberg og Mari-Ann Albrektsen
Krim-scoop til Sarpsborg Den millionselgende svenske forfatteren Håkan Nesser reiste fra New York for å lansere sin nye kriminalroman. Av Helene Hillestad
Kim Novak badet aldri i Genesaretsj Den svenske forfatteren Håkan Nesser har et stort publikum, også i Norge. «Kim Novak badet aldri i Genesaretsjøen» kom på svensk allerede i 1998, men først nå gir Gyldendal ut boken på norsk. Dessverre representerer ikke boken noe høydepunkt i Nessers forfatterskap.
Wilson leder krimsalget Salget av krimbøker eksploderer nå like før påske. Ifølge Norlis liste over bestselgende krimtitler er det Robert Wilson som leder foran påskeferien også i år.
Fallet G Helt siden Håkan Nesser lanserte "Det grovmaskiga nätet" og dermed serien om politikommissær Van Veteren for ti år siden, har han tilhørt det absolutte toppskiktet av krimforfattere hvis bøker har solgt i hopetall. På svensk foreligger nå den tiende og siste boken, Leif Ekle har lest "Fallet G" med stor spenning og interesse.
Svalen, katten, rosen og døden - Dette er en helt utmerket Nesser, men forfatteren er ikke så original som han var i sine første bøker, sier Kulturnytts anmelder Leif Ekle.
Münsters sak Den svenske kriminalforfatteren Håkan Nesser fått et betydelig navn i hjemlandet med romanserien om politikommisær Van Veeteren. "Münsters sak" er den første i serien på norsk. - Boka er god. Men les de gamle bøkene først, på svensk, mener Leif Ekle.