29.09.2009

Oppdaterte resultater vil komme fra mandag 14. september 2009 klokken 21:00

Rogaland

Rogaland

Fylket har 13 av 169 stortingsrepresentanter.
Fylket har 296 220 stemmeberettigede.

Oppdatert: 24. september 2009 – kl 14.13Oppdatér
  • Opptalte kommuner: 26 av 26
  • Frammøte: 76,6 %
  • Andel opptalte stemmer: 100 %
  • Avgitte stemmer: 226 897
  • Forhåndsstemmer: 46 730

Prognosen er meget sikker.

Partioppslutning

PartiAndel av stemmene (endring) StemmerMandater (endring)
ArbeiderpartietAp26,1%26,1%(+1.5) 59 1453 (-)
Sosialistisk VenstrepartiSV4,7%4,7%(-1.6) 10 6091 (-)
SenterpartietSp5,8%5,8%(-0.5) 13 1441 (-)
Kristelig FolkepartiKrF11,3%11,3%(-0.9) 25 5411 (-1)
VenstreV4,4%4,4%(-2.6) 10 0530 (-1)
HøyreH19,5%19,5%(+4.2) 44 2893 (+1)
FremskrittspartietFRP26,5%26,5%(+0.4) 60 0304 (+1)
RødtR0,4%0,4%(-0.1) 9080 (-)
KystpartietKYST0,1%0,1%(-0.5) 2230 (-)
DemokrateneDEM0,1%0,1%(0.0) 1280 (-)
Det Liberale FolkepartietDLF0,1%0,1%(+0.1) 1220 (-)
Kristent SamlingspartKSP0,3%0,3%(0.0) 6870 (-)
Miljøpartiet De GrønneMDG0,3%0,3%(+0.1) 5710 (-)
Norges Kommunistiske PartiNKP0,0%0,0%(0.0) 610 (-)
PensjonistpartietPP0,6%0,6%(+0.2) 1 3860 (-)
Kristelig Folkeparti

Kristelig Folkeparti er nærmest å vinne det siste distriktsmandatet i Rogaland, som Fremskrittspartiet nå holder. Kristelig Folkeparti mangler 187 stemmer på dette mandatet.

Sosialistisk Venstreparti

Sosialistisk Venstreparti holder nå utjevningsmandatet i Rogaland. Hvilket parti som til slutt får utjevningsmandat i fylket, vil først være sikkert når resultatet for hele landet er klart.

Stortingsrepresentanter

PartiNavnAlderBostedHar utj.
mandat
ArbeiderpartietApTore NordtunTore Nordtun59 årStavanger kommuneNei
ArbeiderpartietApEirin Kristin SundEirin Kristin Sund41 årTime kommuneNei
ArbeiderpartietApTorfinn OpheimTorfinn Opheim47 årSauda kommuneNei
Sosialistisk VenstrepartiSVHallgeir LangelandHallgeir Langeland53 årStavanger kommuneJa
SenterpartietSpMagnhild Meltveit KleppaMagnhild Meltveit Kleppa60 årHjelmeland kommuneNei
Kristelig FolkepartiKrFDagfinn HøybråtenDagfinn Høybråten51 årNesodden kommuneNei
HøyreHBent HøieBent Høie37 årStavanger kommuneNei
HøyreHSiri A MelingSiri A Meling45 årEigersund kommuneNei
HøyreHArve KambeArve Kambe34 årHaugesund kommuneNei
FremskrittspartietFRPKetil Solvik-OlsenKetil Solvik-Olsen36 årOslo kommuneNei
FremskrittspartietFRPSolveig HorneSolveig Horne39 årSola kommuneNei
FremskrittspartietFRPØyvind VaksdalØyvind Vaksdal53 årHaugesund kommuneNei
FremskrittspartietFRPBente ThorsenBente Thorsen50 årKarmøy kommuneNei

Kjønnsfordeling: 5 kvinner, 8 menn.

Historisk oppslutning (1924-2005) i Rogaland

PartiBeste år og resultatDårligste år og resultat
ArbeiderpartietAp195736,7%36,7%200117,8%17,8%
Sosialistisk VenstrepartiSV20018,8%8,8%19692,4%2,4%
SenterpartietSp193020,1%20,1%20015,1%5,1%
Kristelig FolkepartiKrF197721,2%21,2%19457,7%7,7%
VenstreV192439,4%39,4%19814,4%4,4%
HøyreH198133,8%33,8%199714,4%14,4%
FremskrittspartietFRP200526,1%26,1%19773,4%3,4%
RødtR19970,9%0,9%19890,2%0,2%

Kartet viser fargen til det største partiet i hver kommune. Før musepekeren over kartet for å se prosentvis oppslutning, klikk for å gå til en kommunes resultatside.

Du må oppgradere Flash Playeren din

last ned flash player

(klikk på bildet)