30.09.2009

Oppdaterte resultater vil komme fra mandag 14. september 2009 klokken 21:00

Hordaland

Hordaland

Fylket har 15 av 169 stortingsrepresentanter.
Fylket har 344 321 stemmeberettigede.

Oppdatert: 30. september 2009 – kl 14.23Oppdatér
  • Opptalte kommuner: 33 av 33
  • Frammøte: 77,8 %
  • Andel opptalte stemmer: 100 %
  • Avgitte stemmer: 268 033
  • Forhåndsstemmer: 79 064

Prognosen er meget sikker.

Partioppslutning

PartiAndel av stemmene (endring) StemmerMandater (endring)
ArbeiderpartietAp30,5%30,5%(+2.6) 81 6365 (+1)
Sosialistisk VenstrepartiSV5,5%5,5%(-2.0) 14 6981 (-)
SenterpartietSp5,5%5,5%(+0.5) 14 7681 (-)
Kristelig FolkepartiKrF7,1%7,1%(-1.6) 19 1381 (-1)
VenstreV4,6%4,6%(-2.4) 12 3610 (-1)
HøyreH20,2%20,2%(+3.8) 54 0663 (-)
FremskrittspartietFRP22,8%22,8%(+0.6) 61 1474 (+1)
RødtR2,5%2,5%(-0.9) 6 7940 (-)
KystpartietKYST0,1%0,1%(-0.4) 3350 (-)
DemokrateneDEM0,1%0,1%(-0.1) 3320 (-)
Kristent SamlingspartKSP0,2%0,2%(+0.1) 6150 (-)
Miljøpartiet De GrønneMDG0,4%0,4%(+0.3) 1 0830 (-)
Norges Kommunistiske PartiNKP0,1%0,1%(0.0) 1450 (-)
PensjonistpartietPP0,3%0,3%(-0.1) 6740 (-)
SentrumsalliansenSALL0,1%0,1%(+0.1) 2410 (-)
Venstre

Venstre er nærmest å vinne det siste distriktsmandatet i Hordaland, som Arbeiderpartiet nå holder. Venstre mangler 338 stemmer på dette mandatet.

Fremskrittspartiet

Fremskrittspartiet holder nå utjevningsmandatet i Hordaland. Hvilket parti som til slutt får utjevningsmandat i fylket, vil først være sikkert når resultatet for hele landet er klart.

Stortingsrepresentanter

PartiNavnAlderBostedHar utj.
mandat
ArbeiderpartietApAnne Grete Strøm-ErichsenAnne Grete Strøm-Erichsen59 årBergen kommuneNei
ArbeiderpartietApPer Rune HenriksenPer Rune Henriksen48 årBergen kommuneNei
ArbeiderpartietApHilde M Magnusson LydvoHilde M Magnusson Lydvo38 årVoss kommuneNei
ArbeiderpartietApDag Ole TeigenDag Ole Teigen26 årFjell kommuneNei
ArbeiderpartietApMagne RommetveitMagne Rommetveit52 årStord kommuneNei
Sosialistisk VenstrepartiSVAudun Bjørlo LysbakkenAudun Bjørlo Lysbakken31 årOslo kommuneNei
SenterpartietSpKjersti ToppeKjersti Toppe41 årBergen kommuneNei
Kristelig FolkepartiKrFLaila DåvøyLaila Dåvøy60 årAskøy kommuneNei
HøyreHErna SolbergErna Solberg47 årBergen kommuneNei
HøyreHØyvind Urheim HallerakerØyvind Urheim Halleraker57 årBømlo kommuneNei
HøyreHHenning WarloeHenning Warloe47 årBergen kommuneNei
FremskrittspartietFRPArne SortevikArne Sortevik61 årBergen kommuneNei
FremskrittspartietFRPGjermund HagesæterGjermund Hagesæter48 årLindås kommuneNei
FremskrittspartietFRPKarin Ståhl WoldsethKarin Ståhl Woldseth54 årBergen kommuneNei
FremskrittspartietFRPLaila Marie ReiertsenLaila Marie Reiertsen48 årOs kommuneJa

Kjønnsfordeling: 7 kvinner, 8 menn.

Historisk oppslutning (1924-2005) i Hordaland

PartiBeste år og resultatDårligste år og resultat
ArbeiderpartietAp195741,6%41,6%19249,4%9,4%
Sosialistisk VenstrepartiSV200110,8%10,8%19612,2%2,2%
SenterpartietSp199317,2%17,2%19453,4%3,4%
Kristelig FolkepartiKrF194518,7%18,7%20058,8%8,8%
VenstreV193035,2%35,2%19893,9%3,9%
HøyreH198135,8%35,8%193312,0%12,0%
FremskrittspartietFRP200522,2%22,2%19773,3%3,3%
RødtR20013,7%3,7%19850,5%0,5%

Kartet viser fargen til det største partiet i hver kommune. Før musepekeren over kartet for å se prosentvis oppslutning, klikk for å gå til en kommunes resultatside.

Du må oppgradere Flash Playeren din

last ned flash player

(klikk på bildet)