Kenneth Brandtzæg - Kenneth Brandtzæg fikk med seg alle frimerkene sine ut av leiligheten i Bjørn Stallares gate på Lademoen. - Foto: Øivind Olsson/NRK /

Kenneth Brandtzæg fikk med seg alle frimerkene sine ut av leiligheten i Bjørn Stallares gate på Lademoen.

Foto: Øivind Olsson/NRK

Kenneth reddet frimerkene sine

Kenneth Brandtzæg fra Trondheim var lettet og glad da han fikk reddet frimerkene sine etter brannen mandag morgen.

Kenneth Brandtzæg - Kenneth Brandtzæg har samlet frimerker i 20 år. - Foto: Øivind Olsson/NRK /

Kenneth Brandtzæg har samlet frimerker i 20 år.

Foto: Øivind Olsson/NRK

Mandag morgen ble Trondheim rammet av en ny boligbrann. I boligblokka i Bjørn Stallares gate på Lademoen bodde det 30 mennesker, og alle ble evakuert.

Samlet i 20 år

– Jeg er kjempeglad for at jeg fikk reddet ut frimerkene mine. Disse har en stor verdi for meg, og er samlet gjennom 20 år, sier Kenneth Brandtzæg.

NRK treffer han mens han går ut av boligblokka med to bæreposer stappfulle med frimerker.

– Jeg er på jobb, og spurte politiet om det var greit at jeg fikk redde ut frimerkene. Det var greit, og en brannmann ble med meg opp for å få ut frimerkene, sier Brandtzæg.

Brann - Brannen i Bjørn Stallares gate startet i etasjeskillet mellom tredje og fjerde etasje. - Foto: Øivind Olsson/NRK /

Brannen i Bjørn Stallares gate startet i etasjeskillet mellom tredje og fjerde etasje.

Foto: Øivind Olsson/NRK

Det var stort sett det eneste han fikk med seg ut av leiligheten mandag morgen.

– Jeg har også en samling med årgangswhisky, men det var verre å få med seg flaskene ut, sier han.

Kan være elektrisk feil

Brandtzæg hadde ikke så god tid til å redde ting ut av leilligheten sin. For han måtte haste videre i jobben sin for å dele ut pakker til folk rundt om i byen.

– Frimerkene var aller viktigst for meg, sier han.

Brannen kan skyldes en elektrisk feil i boligblokka.

– Brannen startet i etasjeskillet mellom tredje og fjerde etasje. Nå blir det opp til politiet å finne årsaken, sier brigadeleder Bård Tiller i Trondheim brannvesen.

I alt fire leiligheter i Bjørn Stallares gate ble sterkt brann- og vannskadet som følge av brannen. I tillegg er flere dører ødelagt som følge av brannvesenets redningsarbeid. De tekniske undersøkelsene i boligblokka starter tirsdag.

Gullgraverne er på plass ved Driva og håper på fangst.
Romfolk i Trondheim reagerer på oppslaget i dagens utgave av adresseavisen. De føler seg uthengt og mener de ikke forstyrrer i bisittelsene i Vår Frue Kirke.
Ørjan ble angrepet av en brunbjørn ved norskegrensa.