Historisk bilde fra 1962 : Åge Samuelsen - Åge Samuelsens I en måneskinnsnatt er med i kampen om å bli kåret til Tidenes Telemarkslåt. - Foto: Aaserud, Ivar / Scanpix

Åge Samuelsens I en måneskinnsnatt er med i kampen om å bli kåret til Tidenes Telemarkslåt.

Foto: Aaserud, Ivar / Scanpix

Semifinale i Tidenes telemarkslåt

I juni skal Varden og Telemarksendinga kåre vinneren i Tidenes telemarkslåt. Her er alle de spennende artistene og gruppene du kan stemme på utover våren.

Du stemmer på din favoritt ved å sende tt 1 til 1987, eller tt 2 til 1987. (Melodi nr 1 er altså tt 1):

Hver morgen kan du lese om duellantene i Varden, og melodiene spilles i morgensendingen i NRK Telemarksendinga. De blir også spilt i sin helhet i den nye ettermiddagssendinga mellom klokken 14 og 17.

En vinner av duellen blir kåret like før klokken 17 hver dag.

Dizzie Tunes 1999 - Dizzie Tunes tok seg videre i sin duell 26. mars. - Foto: Greve, Jan / SCANPIX

Dizzie Tunes tok seg videre i sin duell 26. mars.

Foto: Greve, Jan / SCANPIX

Disse er videre etter duellene i første runde:

  • 12.3: Heddal Lovers, Du får aldri Heddal ut av meg
  • 13.3: Sixpack, On my own
  • 14.3: Kåre Virud, Dama mi
  • 15.3: Memory Band, Porsgrunn min by
  • 16.3: Pråm & Sill, Skipssekken
  • 19.3: Ronald Holmberg, Eidangerfjorden
  • 20.3: Åge Samuelsen, I en måneskinnsnatt
  • 21.3: Alf Cranner, Båt til lyst
  • 22.3: Odd Nordstoga, Ein farfar i livet
  • 23.3: Sputnik, Skilles Johanne
  • 26.3: Dizzie Tunes, Mette Mette
  • 27.3: Odd Nordstoga, Kveldsong for deg og meg
  • 28.3: John Snow, Run
  • 29.3: Stephen Ackles, Hey you
  • 30.3: Ni Liv, Det var den gong
  • 10.4: Rita Engedalen, Yellow moon
  • 11.4: Pagans Mind, Through osiris eyes
  • 12.4: Bjarne Øverbø, Sterke-Nils brenner tjøru
  • 13.4: Veslemøy Solberg, La humla suse
  • 16.4: Jørn Lande, Bridges will burn
  • 17.4: E-76, Sauekjøt
  • 18.4: Knut Buen, Bruremarsj frå Seljord
  • 19.4: Åsne Vinjerui/Lars Ole Hagen, Heim te Vinje
  • 20.4: Sebastian Finn, Matters of the heart
  • 23.4: Absinth, Smil

Her er semifinalistene:

2. mai:

RITA ENGEDALEN TT 1 Yellow moon
ODD NORDSTOGA TT 2 Ein farfar i livet
KÅRE VIRUD TT 3 Dama mi

3. mai:

PAGANS MIND TT 1 Through osiris eyes
SONDRE BRATLAND TT 2 Luftslott i det blå
MEMORY BAND TT 3 Porsgrunn min by

4. mai:

RONALD TT 1 Sommer ved Eidangerfjorden
SEBASTIAN FINN TT 2 Matters of the heart
HEDDAL LOVERS TT 3 Du får ikke Heddal ut av meg

7. mai:

RIGMOR DØRUMSGAARD TT 1 Et hav av minner
DIZZIE TUNES TT 2 Mette Mette
JØRN LANDE TT 3 Bridges will burn

8. mai:

SIXPACK TT 1 On my own
STEPHEN ACKLES TT 2 Hey you
VESLEMØY SOLBERG TT 3 La humla suse

9. mai:

PRÅM OG SILL TT 1 Skipssekken
E-76 TT 2 Sauekjøt
KNUT BUEN TT 3 Bruremars frå Seljord

10. mai:

ALF CRANNER TT 1 Båt til lyst
NI LIV TT 2 Det var den gong
DIDRIK SOLLI TANGEN TT 3 My heart is your

11. mai:

ODD NORDSTOGA TT 1 Kveldsong for deg og meg
JOHN SNOW TT 2 Run
SPUTNIK TT 3 Skilles Johanne

14. mai:

BJARNE ØVERBØ TT 1 Sterke-Nils brenner tjøru
DRANGEDAL BORTFORKLARING TT 2 Den gode nabo
ATLE PETTERSEN TT 3 Shine

15. mai:

ÅGE SAMUELSEN TT 1 I en måneskinnsnatt
ÅSNE VINJERUI/LARS OLE HAGEN TT 2 Heim te Vinje
ABSINTH TT 3 Smil

Video Odd Nordstoga -Dagane - Odd Nordstoga er med videre til seminfinalen. - Foto: Nyhetsspiller /

Odd Nordstoga er med videre til seminfinalen.

Foto: Nyhetsspiller

Disse er videre til finalen:

2. mai: Odd Nordstoga, Ein farfar i livet

3. mai: Pagans Mind, Through osiris eyes

4. mai: Ronald, Sommer ved Eidangerfjorden

7. mai: Rigmor Dørumsgaard, Et hav av minner

8. mai: Veslemøy Solberg, La humla suse

9. mai: Pråm og Sill, Skipssekken

10. mai: Ni liv, Det var den gong

11. mai: Sputnik, Skilles Johanne

14. mai: Bjarne Øverbø, Sterke-Nils brenner tjøru

15. mai: Absinth, Smil