- Har hatt en fantastisk utvikling
Håvard Lorentzen kan bli vårt nye skøytehåp
18-årige Håvard Lorentzen tok en overraskende sølvmedalje på 1500-meter i skøyte-NM lørdag. Søndag kan han bli tatt ut til verdenscupen.
Publisert 06.11.2010 23:26.
- Skriv ut
- Han har hatt en fantastisk utvikling, og vi visste at han var god. Men 1.48.6 på 1500 var utrolig bra, det må jeg si. Han er en mann for framtiden, sier landslagstrener Jarle Pedersen til NRK.
Håvard Bøkko tok forøvrig gullet foran Lorentzen.
Les:
- Helt konge
Lorentzen selv var også veldig fornøyd etter medaljeløpet, som også ble ny personlig rekord.
- Dette er helt konge! Jeg har følt meg i god form lenge, og jeg satset på å gå jevne runder i dag, sa Fana-gutten til skøyteforbundets hjemmesider etter løpet.
- Ove Pedersen kommenterer: Ove Eriksen: Løfterik start på NM
- Laget tas ut i morgen
Løpet var altså så imponerende at Lorentzen definitivt har blandet seg inn i kampen om å komme med på verdenscuplaget, som tas ut i morgen.
- Vi har fire plasser til 1500-meteren, og har satt 1.49.5 som en veiledende tid folk bør klare. Men laget tas ut i morgen, svarer Pedersen på NRKs spørsmål om Lorentzen kan komme med på laget.
Nett-TV: Overrasket Ida Njåtun
Sportsinteressert?
Siste: Skøyter
Siste: Sport
Scoringsfest da Brann slo Sogndal - Vet for lite om senskader i fotball
- Mjeldes menn i målorgie
- Angan med historisk Molde-scoring
- Strømsgodset overtok tabelltoppen
- Tollefsen får tyn av lagkameratene
- Villstyringen har lært
- Ferrari best i Giro-maraton
- Dalglish fekk sparken i Liverpool
- Svensk seier i Tour of Norway












