Video Norge tapte for Russland - Foto: Nyhetsspiller /

Se høydepunktene fra Norges VM-kamp mot Russland. Gjengitt med tillatelse fra MAX.

Norge tapte for Russland: – Vi blir dømt bort

Norge trodde de hadde hentet inn Russland i andre periode, men en svært diskuterbar dommeravgjørelse annullerte utligningen. Til slutt endte oppgjøret 4-2 til russerne.

Roy Johansen - Norges trener Roy Johansen var sint på dommerne etter kampen. - Foto: Larsen, Håkon Mosvold / NTB scanpix

Norges trener Roy Johansen var sint på dommerne etter kampen.

Foto: Larsen, Håkon Mosvold / NTB scanpix
Dommerbråk - Dommerne fikk gjennomgå etter annulleringen i andre periode. - Foto: Larsen, Håkon Mosvold / NTB scanpix

Dommerne fikk gjennomgå etter annulleringen i andre periode.

Foto: Larsen, Håkon Mosvold / NTB scanpix

– Jeg er forbanna. De fire dommerne var de eneste som ikke så det målet. Da blir det en stor skuffelse, sier landslagssjef Roy Johansen til MAX.

Situasjonen han snakker om var da Per-Åge Skrøder satte pucken i mål midt i andre periode, en scoring som ville gitt 2-2 mot hockeystorheten Russland. Målet ble imidlertid annullert for offside.

– Vi blir dømt bort. Hele hallen ser på reprisene at det er mål. Nå må vi få et møte om bruk av videobilder, sier en tydelig oppgitt Johansen.

– Horribelt

Etter en målløs førsteperiode eksploderte oppgjøret i andre periode.

Etter åtte minutter hadde russerne satt pucken to ganger bak Norges sisteskanse, 19 år gamle Lars Volden.

Så svarte Norge. Først reduserte Morten Ask på et pent langskudd, før Per-Åge Skrøder like etter jubler for utligning.

Jubelen stilnet raskt da dommerne annullerte scoringen for offside - en avgjørelse svært få skjønte noe av.

– Det var en horribel avgjørelse. Vi følte oss litt ranet, sa Skrøder til MAX på vei inn i garderoben.

Reprisene støtter Skrøders syn, men det hjelper dessverre lite for de norske herrene.

Les videre under videoen!

Video Reaksjoner etter kampen mot Russland - Foto: Nyhetsspiller /

SE VIDEO: Reaksjoner etter kampen mot Russland.

Kontrollerte inn seieren

Like etter den omstridte situasjonen slo nemlig Russland hardt tilbake, og økte ledelsen til 3-1.

Rett før pause klinte Marius Holtet inn nok en redusering, men i siste periode kontrollerte russerne inn seieren.

Alexander Perezhogin fastsatte sluttresultatet til 4-2 med sisteperiodens eneste scoring.

– Jeg er fornøyd likevel. Vi spiller som et lag, ligger bra defensivt og skaper mye framover, sier VM-debutant Lars Volden til MAX.

Keeperen spilte svært godt i det norske buret, og fortjener mye av æren for at tapet ikke ble større i Globen.

Også Jonas Holøs var fornøyd tross tapet.

– Det er en godkjent kamp. Vi scorer to mål, egentlig tre. Min egen innsats er jeg ikke like fornøyd med, jeg gjør noen småfeil, sier han.

 

Siste sport

  • Skotsk klubb trukket 15 poeng

    Den skotske fotballklubben Hearts er trukket 15 poeng foran den nye sesongen fordi klubben er satt under administrasjon, melder NTB. Det opplyste den skotske eliteserien onsdag. Edinburgh-klubben er også fått forbud mot å registrere nye spillere så lenge den er under administrasjon.

  • Juventus henter Asamoah

    Juventus har kjøpt fri den ghanesiske landslagsspilleren Kwadwo Asamoah fra avtalen med Udinese, melder NTB. Asamoah kom til Juventus før starten på forrige sesong og har vært en hit i Torino-klubben. Juventus har eid spilleren sammen med Udinese, men har kjøpt Asamoah fri fra kontrakten med Udinese for en sum rundt 70 millioner norske kroner. 24-åringen har skrevet kontrakt for fire år med Juventus.

  • Ny trener for Marcus Pedersen

    Marcus Pedersen har fått ny trener i nederlandske Vitesse. Peter Bosz ble ansatt onsdag. Bosz er tidligere nederlandsk landslagsspiller. Han startet spillerkarrieren i nettopp Vitesse. Han hentes fra Heracles og erstatter Fred Rutten.

  • Hushovd til Arctic Race of Norway

    Thor Hushovd og hans Protour-lag BMC stiller til start under den første utgaven av Arctic Race of Norway 8. til 11. august, melder rittet i en pressemelding.

  • Andy Carroll på «billigsalg» til West Ham

    Premier League-klubben West Ham har kjøpt Andy Carroll fra Liverpool for cirka 135 millioner kroner, skriver BBC. Det er over 200 millioner kroner billigere enn da briten ble kjøpt fra Newcastle i 2011. Spissen, som var på lån til West Ham under fjorårssesongen, har signert en seksårskontrakt.

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Ville og vakre Kina
Fotball: Mjøndalen - HamKam, 4. runde i cupen. Komm. Anders Wam Bjerkeseth
Fotball: Bodø/Glimt - Odd, 4. runde i cupen
Dagsnytt atten
Distriktsnyheter Østlandssendingen
Dagsrevyen
Skattejegerne
Kystlandskap i fugleperspektiv: For fulle seil
Dokusommer: Hvorfor skip synker
Munter mat
Nordkalotten 365: Et år på tur med Lars Monsen