Magnus Haglund - Lillestrøm-trener Magnus Haglund og hans lag har en mørk statistikk før kveldens kamp mot Molde. - Foto: Bendiksby, Terje / NTB scanpix

Lillestrøm-trener Magnus Haglund og hans lag har en mørk statistikk før kveldens kamp mot Molde.

Foto: Bendiksby, Terje / NTB scanpix

Rekorddårlige LSK møter rekordgode Molde

Lillestrøm har ikke vunnet på de siste 15 kampene i eliteserien. Samtidig har Molde hele 14 hjemmekamper på rad uten tap.

Statistikk er til for å brytes. Det blir selvfølgelig tøft mot Molde, men jeg tror virkelig at vi kan ta med oss tre poeng fra denne kampen, sier LSK-trener Magnus Haglund til NRK.no.

Før kveldens kamp på Aker stadion, ser det altså ut som at Lillestrøm står foran en umulig oppgave. Bortelagets siste seier i eliteserien, kom 7. august i fjor, etter en 3-1 seier mot Sarpsborg 08. Rekken uten seier er den verste i klubbens historie i en felles toppdivisjon i Norge.

Molde har en betraktelig mer positiv klubbrekord ved å ikke ha tapt på hjemmebane, siden 0-2 tapet mot RBK den 8. mai i fjor.

Må sette sjansene

Lillestrøms begredelige statistikk gjør at laget ligger på 14. plass før femte serierunde.

– Vi hadde gode omganger mot RBK og Vålerenga. Vi skapte sjanser, men klarte ikke å sette dem. I kveld må vi sette sjansene, forteller den svenske treneren.

Hvordan skal dere komme til sjanser?

Du får ikke noe taktikk av meg, men pasningsspillet må fungere og gutta må være dyktige fremover på banen, sier Haglund.

Ramovic tilbake for fullt

Romerikingene har noen fravær, men LSK-treneren er mest glad for at hans førstevalg mellom stengene har blitt kvitt en lyskeskade.

– Luke Rodgers og Espen Nystuen er ikke med, men jeg gleder meg over at keeper Sead Ramovic er hundre prosent etter skaden sin. Han blir viktig, sier Haglund.

Magnus Wolff Eikrem - Viktige Magnus Wolff Eikrem er sannsynligvis tilbake for Molde i kveld. - Foto: Ekornesvåg, Svein Ove / Scanpix

Viktige Magnus Wolff Eikrem er sannsynligvis tilbake for Molde i kveld.

Foto: Ekornesvåg, Svein Ove / Scanpix
Savnet Wolff Eikrem

Molde tapte forrige seriekamp mot Viking. Playmakeren Magnus Wolff Eikrem sto over på grunn av en skade, men regnes å være klar til i kveld.

– Jeg er mye bedre og det går greit på trening. Jeg håper jeg er klar mot Lillestrøm, sier midtbanespilleren til rbnett.no.

Molde og Lillestrøm møttes i en treningskamp før seriestart, og da vant moldenserne 5-4.

– Begge lagene vil nok skjerpe seg defensivt. Vi vinner neppe 5-4 denne gangen. Det er en åpen kamp som vi har alle muligheter til å styre og til å vinne, sier Molde-manager Ole Gunnar Solskjær.