VM i fare for Jays

- Jeg kan ikke løpe med ett bein.
Publisert 31.07.2009 22:00. Oppdatert 31.07.2009 23:00.
- Skriv ut
Jaysuma Saidy Ndure løp en bra 100-meter på tiden 10,07 i Stockholm, men et stort skår i gleden er at han slo opp igjen kneskaden sin, og nå er det stor fare for at VM ryker for nordmannen.
- I midten av løpet fikk jeg vondt i kneet og holdt på å falle. Da tenkte jeg «Oi! Dette er ikke bra», sier han til NRK.
LES: Gay viste muskler
Norges raskeste mann er nå så bekymret med tanke på kneskaden at han frykter at friidrett-VM i august ryker.

Jaysuma Saidy Ndure (arkivfoto)
Foto: Richardsen, Tor/SCANPIXGråt
- Jeg kan ikke løpe med ett bein i VM. Nå skal jeg til Tyskland å undersøke kneet så får vi se hva som skjer etter det. Blir jeg ikke bedre etter undersøkelsen må jeg vente til neste år med å løpe VM, sier Jays.
Jays var tydelig lei seg etter løpet og gråt. Hans 10,07-løp holdt til 5. plass på 100-meteren i Super Grand Prix-stevnet i Stockholm, dette er det raskeste Jays har løpt i år, men det var dessverre 2,6 m/s medvind slik at tiden ikke blir godkjent.
- Jeg kjente ingenting til kneskaden under oppvarmingen, men under løpet fikk jeg smerter.
(NRK)
Siste Friidrett
Bolt sesongåpner på hjemmebane - Usain Bolt tilbake til Bislett
- Åpner for Bolt og Blake på Bislett
- Strengere disiplin skal gi gull
- Jays årets navn i norsk friidrett
- – Bør følgje jamaicanarane nærare
- Mullings utestengt på livstid
- Thorkildsen innleder DL i Shanghai
- Bolt sikter mot fire OL-gull
- Friidretts-VM i 2017 til London



Brækhus: – Ho er unik 









