I torsdagens kamp mellom Kroatia og Italia ble den italienske spilleren Mario Balotelli hetset av kroatiske tilskuere.
Banan
Dette har UEFA fått bekreftet fra flere vitner. Etter kampen ble det også funnet en banan på banen.
De kroatiske tilhengerne brukte også fyrverkeri ulovlig, og i kampen ble de sett med både rasistiske symboler og hørt på grunn av rasistiske tilrop, som særlig gikk ut over Balotelli.
Hevder 500 innblandet
– Disiplinær- og kontrollkomiteen i Det europeiske fotballforbundet kommer til å starte behandlingen av denne saken tirsdag 19. juni, heter det i en uttalelse fra UEFA.
Organisasjonen som kaller seg Fotball mot rasisme i Europe, sier i en uttalelse at den har bevis for at mellom 300 og 500 kroatiske tilhengere var involvert i den rasismen som ble uttrykt under kampen mot Italia, der altså Balotelli særlig fikk
unngjelde.
