09.02.2012

Avviser Putin-kjøp av Milan

Silvio Berlusconi (Foto: ALBERTO PIZZOLI/Scanpix/AFP)

Vladimir Putin og Russland skal være i ferd med å kjøpe opp nesten en tredjedel av AC Milan. Silvio Berlusconis selskap Fininvest melder at det er sprøyt.

Foto: ALBERTO PIZZOLI/Scanpix/AFP

Milan nekter for ryktene om at Silvio Berlusconi skal selge nesten en tredjedel av AC Milan til russiske Gazprom.

- Vi selger ikke Milan, melder Silvio Berlusconis selskap Fininvest ifølge den italienske nettavisa corriere.it på mandag.

Tidligere på mandagen hadde den store italienske sportsavisa La Gazzetta della Sport meldt at Silvio Berlusconi planlegger å selge nesten en tredjedel av AC Milan til russiske Gazprom.

Les: Berlusconi gir seg som Milan-president

(saken fortsetter under bildet)

Vladimiar Putin og Silvio Berlusconi i Dagomys (Foto: Kreml)

De to kameratene og statsministrene Vladimir Putin og Silvio Berlusconi skal være i samtaler om et Putin-oppkjøp av AC Milan. Her er de fotografert i Dagomys i Russland.

Foto: Kreml

Forhandler med Putin

Gazprom er statseid, og La Gazzetta skriver at Russlands statsminister Vladimir Putin spiller en aktiv rolle i forhandlingene. Putin er kjent som en nær venn av Berlusconi.

De to statsministrene har den siste tiden vært i hyppig kontakt angående blant annet et samarbeid om atomkraft.

Trenger penger for Dzeko

Dzeko (Foto: RONNY HARTMANN/Afp)

Edin Dzeko feirer med troféet han vant som toppscorer i årets Bundesliga. Dzeko scoret 22 mål.

Foto: RONNY HARTMANN/Afp

Den italienske statsministeren skal være villig til å selge Milan for rundt 180 millioner euro.

Ifølge avisa skal Berlusconi være på utkikk å frigjøre penger til å kjøpe Wolfsburgs bosniske spiss Edin Dzeko. Milan snuste lenge og vel på sterke Dzeko forrige sommer, men trakk seg da tyskerne krevde nesten 40 millioner euro for ham.

Tidligere har blant annet Manchester United vært interessert i Dzeko.