Serien opnar 30. mars. Rosenborg – Viking og Molde – Vålerenga er to av kampane i serieopninga i eliteserien. Speleplanen vart klar i dag.
Nykomarane startar heime. Bodø/Glimt får besøk av Aalesund, medan Stabæk blir gjesta av Sogndal.
Brann (mot Bodø/Glimt) og Rosenborg (mot Stabæk) har som vanleg heimekamp 16. mai. Vålerenga og Molde må derimot ut på tur på den store fotballdagen–Vålerenga til Start, Molde til Lillestrøm.
– Medlemsklubbane i Norsk Toppfotball er samde om at Brann og Rosenborg skal spele heime 16. mai, og generelt prøver vi å imøtekome ønskje frå klubbane, skreiv Are Hokstad i NFF då han svarte på spørsmål etter at kamplista vart offentleggjort måndag.
Totalt har NFF fått 60 innspel frå klubbane om kampoppsettet.
Serien tar VM-pause frå 12. juni til 6. juli.
Siste runde går 9. november. Då møtest dei to beste frå 2013-sesongen, Rosenborg og Strømsgodset, i Trondheim. I nest siste runde møter Strømsgodset Molde heime i Drammen.
– Det er tilfeldig at Strømsgodset møter desse to i dei to siste kampane, svarer Are Hokstad i NFF på Fotballforbundets sider.
Her er heile speleplanen:
Søndag 30. mars (1. runde):
Bodø/Glimt - Aalesund
Haugesund - Lillestrøm
Molde - Vålerenga
Rosenborg - Viking
Sandnes Ulf - Odd
Sarpsborg - Brann
Stabæk - Sogndal
Strømsgodset - Start
Søndag 6. april (2. runde):
Brann - Stabæk
Lillestrøm - Sandnes Ulf
Odd - Molde
Sogndal - Sarpsborg
Start - Haugesund
Viking - Strømsgodset
Vålerenga - Bodø/Glimt
Aalesund - Rosenborg
Søndag 13. april (3. runde):
Bodø/Glimt - Sogndal
Haugesund - Vålerenga
Lillestrøm - Viking
Rosenborg - Odd
Sandnes Ulf - Brann
Sarpsborg - Start
Stabæk - Molde
Strømsgodset - Aalesund
Søndag 20. april (4. runde):
Bodø/Glimt - Rosenborg
Brann - Lillestrøm
Molde - Sarpsborg
Odd - Stabæk
Sogndal - Strømsgodset
Viking - Haugesund
Viking - Haugesund
Vålerenga - Sandnes Ulf
Aalesund - Start
Søndag 27. april (5. runde):
Haugesund - Sogndal
Lillestrøm - Aalesund
Rosenborg - Brann
Sandnes Ulf - Molde
Sarpsborg - Vålerenga
Stabæk - Bodø/Glimt
Start - Viking
Strømsgodset - Odd
Torsdag, 1. mai (6. runde):
Bodø/Glimt - Lillestrøm
Brann - Haugesund
Molde - Start
Odd - Sarpsborg
Sandnes Ulf - Stabæk
Sogndal - Rosenborg
Vålerenga - Strømsgodset
Aalesund - Viking
Søndag 4. mai (7. runde):
Haugesund - Aalesund
Lillestrøm - Sogndal
Rosenborg - Molde
Sarpsborg - Sandnes Ulf
Stabæk - Vålerenga
Start - Brann
Strømsgodset - Bodø/Glimt
Viking - Odd
Søndag 11. mai (8. runde):
Bodø/Glimt - Haugesund
Molde - Strømsgodset
Odd - Lillestrøm
Sandnes Ulf - Rosenborg
Sogndal - Start
Stabæk - Sarpsborg
Vålerenga - Viking
Aalesund - Brann
Fredag 16. mai (9. runde):
Brann - Bodø/Glimt
Haugesund - Odd
Lillestrøm - Molde
Rosenborg - Stabæk
Start - Vålerenga
Strømsgodset - Sarpsborg.
Viking - Sandnes Ulf
Aalesund - Sogndal
Tirsdag 20. mai (10. runde):
Bodø/Glimt - Start
Molde - Viking
Odd - Aalesund
Sandnes Ulf - Haugesund
Sarpsborg - Rosenborg
Sogndal - Brann
Stabæk - Strømsgodset
Vålerenga - Lillestrøm
Søndag 25. mai (11. runde):
Brann - Vålerenga
Haugesund - Molde
Lillestrøm - Stabæk
Sogndal - Sandnes Ulf
Start - Odd
Strømsgodset - Rosenborg
Viking - Bodø/Glimt
Aalesund - Sarpsborg
Mandag 9. juni (12. runde):
Molde - Brann
Odd - Sogndal
Rosenborg - Lillestrøm
Sandnes Ulf - Bodø/Glimt
Sarpsborg - Viking
Stabæk - Start
Strømsgodset - Haugesund
Vålerenga - Aalesund
Søndag 12. juni (13. runde):
Bodø/Glimt - Molde
Brann - Odd
Haugesund - Sarpsborg
Lillestrøm - Strømsgodset
Sogndal - Vålerenga
Start - Rosenborg
Viking - Stabæk
Aalesund - Sandnes Ulf
Søndag 6. juli (14. runde):
Molde - Sogndal
Odd - Vålerenga
Rosenborg - Haugesund
Sarpsborg - Bodø/Glimt
Stabæk - Aalesund
Start - Lillestrøm
Strømsgodset - Sandnes Ulf
Viking - Brann
Lørdag 12. juli (15. runde):
Bodø/Glimt - Odd
Brann - Strømsgodset
Lillestrøm - Sarpsborg
Sandnes Ulf - Start
Sogndal - Viking
Vålerenga - Rosenborg
Aalesund - Molde
Søndag 13. juli (15. runde):
Haugesund - Stabæk
Lørdag 19. juli (16. runde):
Strømsgodset - Vålerenga
Søndag 20. juli (16. runde):
Molde - Sandnes Ulf
Odd - Haugesund
Rosenborg - Sogndal
Sarpsborg - Aalesund
Stabæk - Brann
Start - Bodø/Glimt
Viking - Lillestrøm
Lørdag 26. juli (17. runde):
Sandnes Ulf - Strømsgodset
Søndag 27. juli (17. runde):
Bodø/Glimt - Sarpsborg
Brann - Viking
Haugesund - Start
Molde - Rosenborg
Sogndal - Odd
Aalesund - Lillestrøm
Tirsdag 29. juli (17. runde):
Vålerenga - Stabæk
Lørdag 2. august (18. runde):
Strømsgodset - Sogndal
Søndag 3. august (18. runde):
Lillestrøm - Brann
Odd - Sandnes Ulf
Sarpsborg - Haugesund
Stabæk - Rosenborg
Start - Molde
Viking - Vålerenga
Aalesund - Bodø/Glimt
Søndag 10. august (19. runde):
Brann - Aalesund
Haugesund - Viking
Molde - Stabæk
Odd - Strømsgodset
Rosenborg - Start
Sandnes Ulf - Lillestrøm
Sogndal - Bodø/Glimt
Vålerenga - Sarpsborg
Søndag 17. august (20. runde):
Bodø/Glimt - Sandnes Ulf
Brann - Rosenborg
Lillestrøm - Vålerenga
Sarpsborg - Molde
Stabæk - Odd
Start - Strømsgodset
Viking - Sogndal
Aalesund - Haugesund
Lørdag 23. august (21. runde):
Strømsgodset - Stabæk
Søndag 24. august (21. runde):
Haugesund - Bodø/Glimt
Molde - Aalesund
Odd - Start
Rosenborg - Sarpsborg 08
Sandnes Ulf - Viking
Sogndal - Lillestrøm
Vålerenga - Brann
Søndag 31. august (22. runde):
Bodø/Glimt - Vålerenga
Brann - Molde
Lillestrøm - Haugesund
Sarpsborg - Odd
Stabæk - Sandnes Ulf
Start - Sogndal
Viking - Rosenborg
Aalesund - Strømsgodset
Søndag 14. september (23. runde):
Molde - Lillestrøm
Odd - Viking
Rosenborg - Bodø/Glimt
Sandnes Ulf - Sarpsborg 08
Sogndal - Aalesund
Start - Stabæk
Strømsgodset - Brann
Vålerenga - Haugesund
Søndag 21. september (24. runde):
Bodø/Glimt - Strømsgodset
Brann - Sandnes Ulf
Haugesund - Rosenborg
Lillestrøm - Odd
Sarpsborg - Sogndal
Viking - Start
Vålerenga - Molde
Aalesund - Stabæk
Søndag 28. september (25. runde):
Molde - Bodø/Glimt
Odd - Brann
Rosenborg - Aalesund
Sandnes Ulf - Vålerenga
Sogndal - Haugesund
Stabæk - Lillestrøm
Start - Sarpsborg 08
Strømsgodset - Viking
Søndag 5. oktober (26. runde):
Bodø/Glimt - Stabæk
Brann - Start
Haugesund - Sandnes Ulf
Lillestrøm - Rosenborg
Sarpsborg - Strømsgodset
Viking - Molde
Vålerenga - Sogndal
Aalesund - Odd
Søndag 19. oktober (27. runde):
Brann - Sarpsborg 08
Molde - Haugesund
Odd - Bodø/Glimt
Rosenborg - Vålerenga
Sandnes Ulf - Sogndal
Stabæk - Viking
Start - Aalesund
Strømsgodset - Lillestrøm
Søndag 26. oktober (28. runde):
Bodø/Glimt - Brann
Haugesund - Strømsgodset
Lillestrøm - Start
Rosenborg - Sandnes Ulf
Sarpsborg - Stabæk
Sogndal - Molde
Viking - Aalesund
Vålerenga - Odd
Søndag 2. november (29. runde):
Brann - Sogndal
Lillestrøm - Bodø/Glimt
Odd - Rosenborg
Stabæk - Haugesund
Start - Sandnes Ulf
Strømsgodset - Molde
Viking - Sarpsborg 08
Aalesund - Vålerenga
Søndag 9. november (30. og siste runde):
Bodø/Glimt - Viking
Haugesund - Brann
Molde - Odd
Rosenborg - Strømsgodset
Sandnes Ulf - Aalesund
Sarpsborg - Lillestrøm
Sogndal - Stabæk
Vålerenga - Start
Alle kampane er i utgangspunktet sett opp med avspark kl 18.00. Men både dato og tidspunkt for nokre av kampane blir endra når tv-kanalane plukkar ut sine kampar.