Frank Lampard trente med resten av laget denne uka. Lørdag leder han Chelsea i mesterligafinalen.
Foto: Tom Hevezi / ApMarko Marin har spilt i Bundesliga denne sesongen, og kommer til Chelsea i sommer. Han har mest tro på de blå.
Foto: OLIVER HARDT / Afp– De hjalp oss hit og fortjener å vinne, men vi vil vinne for dem, sier Cech i følge London Evening Standard.
Hele syv spillere må følge mesterligafinalen fra sidelinjen på grunn av suspensjoner.
John Terry, Raul Meireles, Branislav Ivanovic og Ramires må stå over for Chelsea, mens tyskerne må klare seg uten David Alaba, Luiz Gustavo og Holger Badstuber.
Nykomponert forsvar
Tidligere har aldri mer enn tre spillere vært suspendert i mesterligafinalen.
– De er svært skuffet, men det vil fortsatt være stort for dem å ha vært en del av laget som vinner mesterligaen, sier Cech.
Det er imidlertid ingen lett oppgave Chelsea-spillerne står overfor. Med førstevalgene i midtforsvaret, Terry og Ivanovic, ute, skal engelskmennene få kjørt seg mot Bayern Münchens fryktede angrepsrekke.
Arjen Robben, som har en fortid i nettopp Chelsea, Franck Ribery og Mario Gomez er alle skadefrie og klare til finalefeiden.
– Ikke noe problem
Gary Cahill og David Luiz får trolig tilliten som vikarer i Chelsea-forsvaret.
– Det blir himmel eller helvete. Men man kommer til store klubber for å oppleve sånt. Vi har en stor sjanse til å vinne et av de største trofeene i fotballen, så vi må bare jobbe hardt, sier Cahill til The Sport Review .
Cahill kom fra Bolton tidligere denne sesongen, og har spilt lite sammen med Luiz i midtforsvaret tidligere.
– Jeg tror det kommer til å gå bra. Jeg har spilt der før og han er en fantastisk spiller. Jeg ser ikke på det som noe problem, sier han.
Les videre under bildet!
Arjen Robben og Franck Ribery blir sett på som Bayern Münchens farligste angrepsvåpen.
Foto: ODD ANDERSEN / Afp– Vil bli tidenes største
Kaptein i John Terrys fravær, Frank Lampard, medgir at laget hans er hardt rammet av suspensjonene.
– De fire har vært blant våre beste spillere denne sesongen. Derfor ville det vært enormt om vi kunne ta hjem seieren. Det ville vært den største seieren i klubbens historie, sier han.
Lampard er ikke i tvil om at de kan klare det.
– Vi har fått følelsen av å slå de beste, ettersom Barcelona definitivt er det beste laget. Men vi vet også at alle glemmer seieren i semifinalen om man taper finalen, sier han.
Advarer mot Ribery
Chelseas nyeste signering, midtbanespilleren Marko Marin, har sterk tro på sin nye arbeidsgiver. Marin spilte i Werder Bremen foregående sesong, og kjenner dermed finalistene godt.
– Jeg tror Chelsea vinner. De har bedre spillere og vil gjøre det skarpt om de satser offensivt, sier han.
Han advarer likevel mot Bayerns bejublede angrepsspillere.
– Franck Ribery er deres sterkeste spiller. Han kan drible og er en måljeger. I tillegg har de Mario Gomez, som har scoret mange mål i mesterligaen og som er et konstant faremoment, sier Marin.
