11.02.2012

Spillere skal ha blitt bedøvet

Champions League logo  (Foto: FILIPPO MONTEFORTE/Scanpix/AFP)

Kampfiksingsskandalen i fotballen brer om seg. Kokker og leger skulle gi spillerne bedøvende midler.

Flere spillere i et slovensk lag skulle få puttet slike medikamenter i maten. På den måten ble de sløvet ned og presterte langt under sitt vante nivå.

Advokat Burkhard Benecken sa at toppene i gamblerringen skal ha gitt pillene til lagets lege noen ganger.

- Men om dette virkelig hendte, vet vi ikke, sa Benecken.

Ved andre tilfeller skal ledere og spillere ha blitt innelåst og blitt behandler svært voldelig, ifølge etterforskningskilder.

Les mer: Etterforsker Stabæk-kamp

Etterforsker Stabæk-kamp

200 kamper i Europa er under etterforskning. Blant annet dreier
det seg om kvalifiseringen til mesterligaen.

Det europeiske fotballforbundet (UEFA) meldte onsdag at politiet etterforsker kvalifiseringskampene til mesterligaen mellom Stabæk Fotball og det albanske laget KF Tirana.

UEFA mistenker at KF Tirana er involvert i skandalen, og definerer kvalifiseringsoppgjøret mellom de to lagene på Fornebu i sommer som «mistenkelig».

I følge det tyske sportsbyrået Sid skal også flere kamper i årets mesterliga være under etterforskning for kampfiksing.

Les mer: Årets mesterliga under etterforskning

Ulm (fjerde nivå i Tyskland) har suspendert fire spillere som
kan være innblandet i kampfiksingen.

Les mer: Avslører kampfiksedetaljer

(NRK/NTB)

Siste: Fotball

Siste: Sport

Resultater/tabeller

Toppklubbenes hjemmesider