Ullevålseter opp på annenplass

Pål Anders Ullevålseter klatrer stadig nærmere lederen i Dakar-rallyet.
Foto: Natacha Pisarenko/Scanpix/APNordmannen avanserte en plass i Dakar-rallyet.
Publisert 10.01.2010 20:27.
- Skriv ut
Cyril Despres (Frankrike) leder overlegent, men nordmannen tok seg søndag forbi Helder Rodrigues. Han slo portugiseren med 10.30 minutter på etappen.
- Jeg er kjempefornøyd med dagens kjøring. Det gikk bra hele veien, sa Ullevålseter.
Han ledet etappen en stund, men endte som nummer tre bak chileneren Francisco Lopez og spanske Marc Coma. Dermed hoppet han også opp et trinn i sammendraget og ligger nærmest Despres.
Nordmannen er en time og 20 minutter bak lederen.
- Det er mange dager igjen, og jeg har fremdeles pallplass som mål. Det er imidlertid veldig mange gode kjørere som har samme mål, og flere av dem er særdeles dyktige i det terrenget vi møter framover, sa han.
Ullevålseter avanserte på hviledagen lørdag til tredjeplass da spanjolen Marc Coma fikk et tidstillegg på hele seks timer. Coma er dermed ute av dansen i sammendraget, men nordmannen er snaut fire minutter foran Lopez og snaut fem foran Rodrigues.
Les også: Ble avslørt av Google Earth
Rallyet avsluttes 17. januar.

Pål Anders Ullevålseter på syvende etappe.
Foto: Jacky Naegelen/Scanpix/ReutersDakar-rallyet 2010
- Ullevålseter endte på 6. plass
- Nytt dødsoffer i Dakar-rallyet
- Femteplass for Ullevålseter
- Ullevålseter vant etappe
- Ullevålseter tapte 2.-plass
- Frekt trekk av Ullevålseter
- Tøff etappe for Ullevålseter
- Nervøs Ullevålseter
- Ullevålseter holder andreplassen
- Ullevålseter opp på annenplass
- Ble avslørt av Google Earth













